Altunok, “Gönüllerimiz Bir”

“Engelli vatandaşlarımız ve özel çocuklarımızla bir arada olmaktan her zaman mutlu ve memnunum, onlarla gönüllerimiz bir” diyen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Engelliler haftası nedeniyle bir yemek düzenledi.

GÜNCEL - 12-05-2022 19:39

Altunok, “Gönüllerimiz Bir”

Silifke Belediye Mesire Alanında düzenlenen yemeğe katılan engelli vatandaşlar, özel çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yemekte yaptığı konuşmada, “Engelliler Haftası’ insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken bir zaman dilimidir. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hayata katılmalarını sağlamak adına üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. İlçemiz Silifke’de hayata geçirdiğimiz projelerimizin tasarımını yaparken engelli kardeşlerimiz ve özel çocuklarımızın bu hizmetlerden faydalanması, daha rahat ve daha güvenli bir yaşam sürmeleri her zaman önceliğimiz olmuştur. Yaşama sevinci ile hayata tutunan engelli kardeşlerimiz ve özel çocuklarımızın belediye hizmetlerimizden faydalanması için biz de bir dizi çalışma yürütüyoruz. Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte sağlamak için mücadele ediyoruz. Özel kardeşlerimizin yanında olmak her şeyden önce insan olmanın bir sorumluluğudur. Bundan sonra devam eden tüm projelerimizde önceliğimiz her zaman olduğu gibi yine özel insanlarımız olacaktır. Toplumun içerisinde, özel ve değerli bireyler oldukları bilinciyle, hayatın içerisinden tüm engelleri kaldırarak, hayata katılımlarına destek olarak yaşamlarını daha da güzelleştireceğimize inanıyoruz. Silifke Belediyesi olarak ilçemize hizmet ederken özel hemşehrilerimizin de olduğu düşüncesiyle hareket ediyor, sosyal, kültürel ve sportif pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Özel bireylerimizin ilçe yaşamında kendilerini rahat hissedebildiği, her türlü olanak ve hizmetten yararlanabileceği çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda hazırladığımız projelerimizi de yine engelliler derneğimiz ve özel çocuklarımıza hizmet veren eğitim kurumlarımızla istişareler yaparak hizmete açmaktayız. Onların azmini, başarılarını ve mutluluğunu görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Engelsiz bir gelecek için mücadele eden tüm hemşehrilerimizin, önündeki engelleri azimle, inançla aşan tüm engelli kardeşlerimizin, özel çocuklarımızın ve ailelerinin her zaman yanında olacağız. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle tüm engelli kardeşlerimizin gününü kutluyorum. Siz değerli kardeşlerimizle birlikte bugün burada aynı sofrayı paylaşmaktan da büyük onur ve gurur duyuyorum. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’un ev sahipliği yaptığı yemeğe Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Nogay, MHP Kadın Aile Çocuk Engelli Politikaları Komisyonu (KAÇEP) Başkanı Kıvanç Derya, Engelliler Derneği Başkanı Nurettin Ateş, özel çocuklar eğitim merkezi yöneticileri, engelli vatandaşlar, özel çocuklar ve aileleri katıldılar.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Başkan Altunok, “Her zaman halkımızın yanındayız”

Başkan Altunok, “Her zaman halkımızın yanındayız”

05-07-2022 - GÜNCEL

TOROSLAR BELEDİYESİ, ORGANİK ATIKLARI GÜBREYE DÖNÜŞTÜRÜYOR

TOROSLAR BELEDİYESİ, ORGANİK ATIKLARI GÜBREYE DÖNÜŞTÜRÜYOR

05-07-2022 - GÜNCEL