GÜNCEL

Zabıta korona denetiminde

Silifke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında semt pazarlarında maske, mesafe ve hijyen denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta korona denetiminde

Pazartesi günleri kapalı pazar yeri ve Cuma günleri de Göksu ve Gazi mahallelerinin ortak noktasında kurulan semt pazarında denetimlerini artıran Silifke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnafları ve vatandaşları uyararak maske takmaları, sosyal mesafeyi korumaları ve hijyen kurallarına mutlak suretle uymalarını gerektiğini hatırlattı. 
Korona virüs salgının başladığı günden bu yana ilçe merkezi ve mahallelerde, toplu alanlarda, kurulan semt pazarlarında, cadde ve sokaklarda korona virüs salgınına karşı denetimlere devam ettiklerini belirten Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını önemli ölçüde etkileyen ve tüm ülkemizi tehdidi altına alan korona virüs salgını ile ilgili mücadelemiz devam ediyor. Halkımızın sağlığını korumak amacıyla İlçe Hıfzısıhha Kurulumuzun aldığı kararın uygulanması konusunda hassas bir çalışma yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz halkımızın yoğun olarak kullandıkları alanlarda, toplu taşıma araçlarında, işyerlerinde ve özellikle de pazar yerlerinde sıkı bir denetim yapmaktadır. Bu denetimlerde halkımızı maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. Bugüne yaptığımız denetimlerde halkımız korona virüs tedbirlerine uyum sağlamaktadır. Ama biz de yine de halkımızı ve esnaflarımızı uyarıyoruz. Çünkü hem kendi sağlığımızı hem de yakınlarımızın sağlığını düşünmemiz gerekiyor. Ailemizi düşünmemiz gerekiyor. Bu salgından kurtulmak için sosyal mesafemiz, maskemiz ve temizlik kurallarına riayet etmemiz gerekiyor” dedi.