GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 18:10   Güncelleme : 04-01-2022 20:27

YENİ YILIN İLK MECLİSİ’NDE DUYGUSAL ANLAR

2022 yılı Mut Belediye Meclisi 4 Ocak 2022 günü yapıldı. Meclis gündemine açılış ve yoklamanın ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından geçildi. Emekli Personellere Başkan Volkan Şeker ve Meclis Üyeleri Plaket Takdim Etti, Duygusal Anlar Yaşandı.

YENİ YILIN İLK MECLİSİ’NDE DUYGUSAL ANLAR

2022 yılı Mut Belediye Meclisi 4 Ocak 2022 günü yapıldı. Meclis gündemine açılış ve yoklamanın ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından geçildi.

 

Bir önceki meclis tutanaklarının kabulünün ardından ek gündem maddeleri görüşülerek gündeme alındı.

 

Meclis gündemi içerisinde;

 

1-İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 07.12.2021 tarih ve 9340 sayılı yazı müzekkeresi ile Sözleşmeli Memurların Sözleşmelerinin Yenilenmesi ve Sözleşme Ücretlerinin Belirlenmesi Hakkında meclis kararı alınması görüşüldü; Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

2-İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 04.01.2022 tarih ve 10382 sayılı yazı müzekkeresi ile Sözleşmeli Personel İstihdamı Hakkında meclis kararı alınması görüşüldü, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

3-Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 14.12.2021 tarih ve 9639 sayılı yazı müzekkere ile Meclis Tatil ve Çalışma Günleri hakkında Meclis Kararı alınması görüşüldü, çalışma günleri her ayın ilk haftasının ilk iş günü olarak belirlendi. Meclis tatil yapmama kararı aldı.

 

4-Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 14.12.2021 tarih ve 9640 sayılı yazı müzekkere ile Meclis Üyeleri Huzur Hakkı Ödemeleri hakkında Meclis Kararı alınması görüşüldü Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

5-Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 14.12.2021 tarih ve 9641 sayılı yazı müzekkere ile Denetim Komisyonu Üye Seçimi hakkında Meclis Kararı alınması görüşüldü. Her partiden temsilcinin seçildiği komisyona, Durmuş Ali Çetin (MHP), Ahmet ÇETİN (MHP) Nazmi PERÇEMLİ (AK Parti), Mehmet AYDIN (İYİ Parti) ve Mehmet YILDIZ (CHP) seçildi.

 

6-İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 29.12.2021 tarih ve 10182 sayılı yazı müzekkere ile Uygulama İmar Planı hakkında meclis kararı alınması, gündem İmar komisyonuna havale edildi.

 

7-Zabıta Müdürlüğünün 30.11.2021 tarih ve 9018 sayılı müzekkeresi gereği, 2022 yılı Zabıta Personeline verilecek maktu mesai ücretlerinin belirlenmesi konulu müzekkere, 01.12.2021 tarih ve 120 nolu meclis kararı gereği, Plan Bütçe Komisyonuna havale edilen raporun okunarak oylanması görüşüldü oy birliği ile kabul edildi.

 

8-Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 03.01.2022 tarih ve 10333 sayılı müzekkeresi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Çevre Geliri Karşılığı Şartlı Bağışı kabul etmek üzere meclis kararı alınması gündem Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

9-Mali Hizmetler Müdürlüğünün 04.01.2022 tarih ve 10368 sayılı müzekkeresi ile Belediye Başkanına Yetki Verilmesi(Güneş Enerji Santrali Projesi) hakkında meclis kararı alınması, görüşüldü gündem bütün komisyonlara havale edildi.

“Belediyecilik Çok Farklı Ve Meşakkatli Bir Meslek”

Meclis gündeminin tamamlanmasının ardından Mut Belediyesi’nden emekli olan personellere plaketleri takdim edildi.

 

Başkan Volkan ŞEKER; “Belediyecilik gibi çok farklı ve meşakkatli bir görevi layıkıyla yerine getirerek; bizim dönemimizde emekli olarak hizmet sürelerini başarıyla tamamlayan kıymetli büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun, bizden yana hakkımız helaldir. Onlardan da helallik istiyoruz. Elbette ki kapsamlı bir organizasyonla bir veda yemeği ile onlara teşekkürümüzü edeceğiz ancak bugün burada, kendi evlerinde, mesai arkadaşları ve meclisimiz huzurunda onların onurlandırılmaları gerektiğini düşündüm. Hepsine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. İlçemize ve Belediyemize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Plaket takdimi esnasında yer yer duygusal anların yaşandığı meclis toplantısında, emekli olduktan sonra Hakk’ın rahmetine kavuşan Mustafa Yücel Çınar adına plaketini alan emekli öğretmen Mahmut Çınar’ın konuşması esnasında doruklara ulaştı. Çınar, hayata gözlerini yuman evladının acısıyla birlikte güzel bir anı olarak plaketinin de kendisine miras kaldığını ifade etti.

 

Emekliye ayrılan Belediye personelleri şu şekilde: Halis Özcan, Mahmut Özdemir, Mustafa Mut, Soner Kara, Ali Mustafa Yastıbaş, Ömer Gülüş, Sadık Günay, Yaşar Macit, Mustafa Yücel Çınar, İbrahim Tatlı, Murat Sözeri, Ali Durmuş, Musa Metin, Murat Türk, Veli Akça, Orhan Yıldız, Mustafa Kişmir ve Mithat Şimşek.

 

2022 Yılının ilk Meclis toplantısı emekli personeller, meclis üyeleri ve Başkan Volkan ŞEKER ile birlikte hatıra pozlarının verilmesinin ardından sona erdi.