GÜNCEL

Vali Su’ya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir beraberinde rehabilitasyon süreci devam eden engelli gençler ve aileleri ile birlikte Vali Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti.

Vali Su’ya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Su, her bireyin aslında birer engelli adayı olduğunu belirterek, bu bakımdan toplum olarak hep birlikte duyarlılığımızı ve engelsiz bir dünya için gayretlerimizi daha da artırmamız gerektiğini ifade etti.

Vali Ali İhsan Su; “Sosyal devlet ilkesinin de bir gereği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için yoğun gayret sarf ediyoruz. Sadece bir gün değil 365 gün boyunca sizlerin yanında olacağımızı unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Vali Su, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tarafından hayata geçirilen “Hayallerimize Koşuyoruz Projesi” kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 350 Gençlik merkezi arasında, Türkiye’nin ilk ve tek engelli temalı gençlik merkezi olan Yenişehir Gençlik Merkezi’nden 2 görme engelli gence Akıllı Baston hediye etti.

Vali Ali İhsan Su’nun Yenişehir Gençlik Merkezi’nde rehabilitasyon süreci devam eden çocuklarla ayrı ayrı sohbet ettiği ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.