GÜNCEL

Vali Su’dan Koronavirüs Denetimi

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 01 Mart 2021 tarihinde açıkladığı ‘kontrollü normalleşme’ döneminde dinamik denetim modeline geçilmesinin ardından ilimizde gerçekleştirilen Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler Vali Ali İhsan Su’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Su’dan Koronavirüs Denetimi

Akdeniz ilçesi İstiklal Caddesi’nde yapılan denetimlere İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek ile genel kolluk birimleri katıldı.

Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu iş yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerde, işyeri çalışanları ve müşterilere pandemi tedbirleri konusunda uyarı ve hatırlatmalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, maske, mesafe ve temizlik kuralları ile izolasyon kurullarına uyulmasının önemini vurguladı.

Denetimler esnasında yaptığı açıklamada Vali Su,  “Kontrollü Normalleşme” döneminde “Dinamik Denetim Modeli” çerçevesinde ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de “bugün kaymakamlar, belediye başkanları, kolluk kuvvetleri, muhtarlar ve STK temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan 6.000’den fazla ekiple sahada denetimlerin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Konuşmasının devamında yeni süreçte işyerlerinin açıldığını anımsatan Vali Ali İhsan Su, işyeri sahiplerinin ve müşteri olarak gelen vatandaşlarımızın kurallara dikkat etmesinin önemini vurguladı.

Pandemi tedbirleri konusunda bilinç ve farkındalığı sürekli diri tutmanın önemini ifade eden Vali Su, risk haritasında turuncu kategoride yer alan ilimizin, alınan tedbirler ile vatandaşlarımızın kurallara daha fazla özen göstermesi neticesinde mavi kategoriye geçeceğine olan inancını kaydetti.

Tedbirlere uydukları için vatandaşlarımıza teşekkür eden Vali Ali İhsan Su, “dinamik denetim modeli” kapsamına sahada olmaya devam edeceklerini belirterek, ilimiz genelinde devam eden filyasyon çalışmaları ile denetimlerin yoğun bir şekilde süreceğini söyledi.