KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-03-2021 11:04   Güncelleme : 02-03-2021 11:04

Vali Su, ‘İz Bırakanlar Müzesi’ Çalışmalarını İnceledi

Vali Ali İhsan Su, Akdeniz İlçesi Mesudiye Mahallesi’nde ‘İz Bırakanlar Müzesi’ için dönüşecek tarihi Mersin evinde devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Su, ‘İz Bırakanlar Müzesi’ Çalışmalarını İnceledi

Vali Su, içerisinde Kurtuluş Savaşında yer almış, ayrıca edebiyat, sanat, futbol ve manevi mirasta önemli Mersin’li kişilerin isimlerinin yaşatılacağı, geçmişten günümüze Mersin fotoğraflarının, bahçesinde kafe ve heykellerin yer alacağı müzede, yürütülen çalışmalar hakkında yetkilerden bilgi aldı.

‘İz Bırakanlar Müzesinin’ Mersin tarihinde yer almış kişilerin tanınmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir yer tutacağını dile getiren Vali Ali İhsan Su, müzenin oluşturulmasında emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Vali Ali İhsan Su’nun iki katlı, 8 odalı, yaklaşık 200 metrekare avluya sahip tarihi Mersin evinde kurulacak müzenin teşhir ve tanzim çalışmaları hakkında fikir alış verişinde bulunduğu inceleme gezisine, İl Kültür Turizm Müdürü Emre Duru ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da eşlik etti.