Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
20 MART Pazartesi 19:43
Advert

Vali Pehlivan, Bilim Merkezini Gezdi

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Silifke’de belediye ve Medcem A. Ş. işbirliğinde hizmete açılan bilim merkezini gezdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2022 08:22
Vali Pehlivan, Bilim Merkezini Gezdi

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile birlikte Taşucu’na giden Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan burada Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Sadık Altunok, Medcem A. Ş. Genel Müdürü Murat Kahya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

Taşucu Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezi ve Kütüphanesini gezen Mersin Valisi Pehlivan, merkezin hizmete açılmasında emeği geçen katkı sunan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok ve Medcem A. Ş. Genel Müdürü Murat Kahya’ya teşekkür ettiğini açıkladı. Vali Pehlivan, “Silifke Belediye Başkanımız Sadık Altunok tarafından projelendirilen ve Medcem Şirketimiz tarafından da desteklenerek hizmete açılan bu eğitim yuvamız çocuklarımız ve eğitimcilerimiz için çok güzel bir hizmet. Robotik Kodlama, Matematiksel Modelleme, Bilimsel Sorgulama, Yapay Zekâ, Astronomi ve Akıl Oyunları alanlarında öğrencilerimizin eğitimine ve gelişimine ışık tutan bu merkezimiz aynı zamanda öğretmenlerimizin de mesleki anlamda gelişimini sağlamaktadır. Gençlerimizi bu eğitimlerle geleceğe hazırlamak amacıyla yapımı gerçekleştirilen bilim merkezinin ilçemiz Silifke’ye ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçenleri de yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Vali Pehlivan daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle birlikte bilim merkezini de gezdi.

AdminAdmin

YORUMLAR