GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2022 13:46   Güncelleme : 10-02-2022 13:46

TOROSLAR’IN ZİRVESİNDE “2. KAR FESTİVALİ” HEYECANI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın Mersin’de kış turizmini canlandırmayı hedeflediği projelerinden biri olan Mersin’in Kar Festivali Toroslar KarFest, geri dönüyor.

TOROSLAR’IN ZİRVESİNDE “2. KAR FESTİVALİ” HEYECANI

Heyecanla beklenen ve hava şartları nedeniyle ertelenen Toroslar 2. Kar Festivali, bu hafta sonu 12-13 Şubat tarihlerinde Arslanköy yaylasında yapılıyor.

 

Toroslar Belediyesi'nin, kentte bir ilki gerçekleştirdiği Kar Festivali'nde bu yıl da kış sporlarıyla ve birbirinden eğlenceli aktivitelerle 7’den 70’e herkes karın tadını doyasıya çıkaracak.

 

Başkan Yılmaz, tüm vatandaşları festivalin coşkusuna katılmaya davet ederek; “Toroslarımızın yaylaları; doğal yapının bozulmadığı, yöresel kültürün yaşanmaya devam ettiği ve tertemiz havasıyla adeta göz kamaştırıyor. Kış mevsiminde de beyaza bürünen bu doğal güzelliği herkesin görmesini ve tanımasını istiyoruz. Toroslar’da kış da güzel sloganıyla yola çıkarak bu festival ile kış turizminde bir çığır açtık. Güzel kentimiz Mersin’i bütün yönleriyle, uluslararası ölçekte bir marka yapmanın amacındayız” dedi.

 

“Konserler ve Dans Gösterileri Eşliğinde Yamaç Paraşütü, Snowboard ve Kızakla Kayma Keyfi Yaşanacak”

 

İlk yılında Mersin ve çevre ilçelerinin yanı sıra Adana, Hatay ve Kayseri illerinden yaklaşık 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen festival, ikinci yılında da büyük bir coşkuya sahne olacak.

 

12 Şubat Cumartesi ve 13 Şubat Pazar günü olmak üzere iki gün sürecek festivalde, Toroslar’ın kartpostallık manzarası eşliğinde yamaç paraşütü, snowboard ve kızakla kaymanın keyfi yaşanacak.

 

Festivale katılanlar, kış sporlarının yanı sıra gün boyu DJ performansı, voleybol ve halat çekme etkinliği, Kardan Adam Yarışması, dans, zumba, step aerobik gösterileri ile hafta sonunu dolu dolu geçirecek. Bölge esnafı da açılacak stantlarda birbirinden lezzetli yöresel ürünlerinin satışını yapma imkânı bulacak.

 

Festival; sanatçılar Yörükoğlu Selim, Caner Erdoğan ve Burhan Ateş konserleriyle taçlanacak.

 

AdminAdmin