Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 01:39
Advert

TOROSLAR’DA KURBAN BAYRAMI SONRASI ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Toroslar Belediyesi, Kurban Bayramı sonrası kapsamlı bir temizlik çalışması yaparken, ilçedeki tüm çöp konteynerlerini de yerinde yıkayarak dezenfekte etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2023 16:00
TOROSLAR’DA KURBAN BAYRAMI SONRASI ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için yapılan çalışmada; mahallelerdeki konteynerler, dezenfektan aracında bol köpüklü su ile yıkandı.

 

Vatandaşların, Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmesi için titizlikle sürdürdüğü temizlik ve hijyen çalışmalarına bayram sonrası da devam eden belediye, kurban kesim alanlarının ardından çöp konteynerlerini koku giderici özel dezenfektan ile yıkadı. Konteynerler, yıkama ve dezenfeksiyon işleminin ardından ilaçlanıp steril hale getirildi.

 

“İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZ”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, daha temiz ve sağlıklı bir çevre için çalıştıklarını belirterek; “İnsan sağlığı, çevre sağlığından geçiyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce belirli periyotlarla yapılan konteyner dezenfekte çalışmalarımızı, Kurban Bayramı sonrası da titizlikle uyguladık. Amacımız, hemşehrilerimizin daha hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleridir. Hemşehrilerimizden isteğimiz çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamalarıdır. Pırıl pırıl bir Toroslar için ekiplerimiz, 7/24 görev başında. Bu çalışmalarımızın yanı sıra hemşehrilerimizden gelen talepleri de anında değerlendirerek cevap veriyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR