Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 OCAK Pazartesi 04:03

TARSUS’TA SANAT DOLU GECELER

Tarsus Belediyesi kentte kültür ve sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Ankara Ekin Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Aziz Nesin’in dünya görüşü ve hayatına değinilen “Memleketin Kısmeti” oyunu Tarsuslular tarafından büyük ilgiyle izlendi. 800 kişilik salonu tıklım tıklım dolduran Tarsuslular oyunu ayakta alkışladı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-11-2022 11:55
TARSUS’TA SANAT DOLU GECELER

Ankara Ekin Tiyatrosu’na ve bizim çocuğumuz Faruk Güvenç’e teşekkür ediyorum. Hiç kimse sınanmadığı günahın masumu değildir ve oyunda bizi bizle yüzleştirdiler. Yanlışları, hataları, yaptıklarımızı, söylediklerimizi değil; yapmadıklarımızı, söylemediklerimizle yüzleştirdiler. Ama asıl önemli olan, beni gururlandıran bugün bu salona gelen siz değerli halkımızdır. Çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu kentin, Tarsus’un kısmeti sizlersiniz. “Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikâyet etmezler” yetinirler onla. Ama siz bunu yapmayın, hiçbir zaman niyetinizi unutmayın, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

AdminAdmin

YORUMLAR