GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2022 11:20   Güncelleme : 08-02-2022 11:40

Sömestre Tatilinde Çocukların Keyifle Okuyacağı Kitaplar

Çocukların büyük bir heyecanla beklediği, yarıyıl tatili nihayet geldi! Çocukların hem eğlenecekleri hem öğrenecekleri hem de kitapların büyülü dünyasında kaybolacakları muhteşem bir zaman. Çocukların keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak ya da çocuklara kitap hediye edecek kişilere ilham olacak en sevilen çocuk kitaplarını derledik.

Sömestre Tatilinde Çocukların Keyifle Okuyacağı Kitaplar

 

Çocukların büyük bir heyecanla beklediği, yarıyıl tatili nihayet geldi! Çocukların hem eğlenecekleri hem öğrenecekleri hem de kitapların büyülü dünyasında kaybolacakları muhteşem bir zaman. Çocukların keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak ya da çocuklara kitap hediye edecek kişilere ilham olacak en sevilen çocuk kitaplarını derledik. 

Zaman Bisikleti

Çocukların en sevdiği yazarlardan biri olan Bilgin Adalı, Zaman Bisikleti kitabında iki kardeşin zaman bisikleti icat ederek babalarıyla birlikte zaman yolculuğu yapmasını konu almıştır. Büyük küçük herkesin keyifle okuyacağı eser, en çok satan çocuk kitapları arasında da yer alır. Günümüzden iki kardeş Damla ve Yağmur, yüz bin yıl öncesinden iki kardeş Anin ve Çuka… İlginç bir serüven… Çocuklar, bu kitaba bayılacak!

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği

Ülkemizin uluslararası şöhrete sahip yazarı Behiç Ak’tan mizah dolu bir roman. Nüfus kayıtlarında soyadına yanlışlıkla Ç harfi eklenmiş Ali’nin farklı bir insana dönüşmesini düşündürücü ve eğlenceli bir kurguyla aktarıyor. Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği kitabı, Bay Ç olarak ünlenen çocuğun gözünden, hızlı tüketimin gündelik yaşamımızın odak noktası haline geldiği, günümüz dünyasını anlatıyor. Sadece çocukların değil, büyüklerin de keyifle okuyacağı bir eser.

Hachiko – Sahibini Bekleyen Köpek

Tüm dünyayı etkisi altına alan, gerçek olaylara dayanan ve duygu yüklü bir roman… Tokyo Üniversite profesörlerinden Eisaburo Ueno, Hachiko ile ilgilenir ve aralarında özel bir dostluk oluşur. Her sabah profesöre tren istasyonuna kadar eşik eden Hachiko, her akşam da aynı saate profesörü istasyondan almaya gider. Ancak bir gün profesör dönmez…

Hachiko’nun yaşam öyküsünü konu alan Hachiko – Sahibini Bekleyen Köpek, İspanya’da Josep M. Floch i Torres Ödülü’ne layık görülmüştür.

Çocuk, Köstebek, Tilki ve At

Dünya üzerinde iki buçuk milyondan fazla okura ulaşan Charlie Mackesy’nin Çocuk, Köstebek, Tilki ve At kitabı, kimi eleştirmenler tarafından derinlikli bir sanat yapıtı olarak tanımlanmıştır. Dostluk ve güvenle kurulan sarsılmaz bağı konu alan kitap, her yaştan okuru etkileyecek yaşam dersleriyle dolu.

Kim Takar Salatalık Kralı

Dünya çocuk edebiyatının usta yazarlarından Christine Nöstlinger’in toplumun yöneten ve yönetilen ayrımına mizah dolu bir bakış açısıyla kaleme aldığı Kim Takar Salatalık Kralı kitabı, bugüne dek küçük büyük her yaştan okurla buluştu. Şimdi ise, kitap arayışında olan çocuklarla buluşmayı bekliyor. Mutfakta birdenbire beliren ‘’ küçük ‘’ bir belanın üstesinden gelmeye çalışan aileyi konu alan kitap, çocuk edebiyatının klasikleri arasında yer alır.

Sakız Sardunya

Usta yazar Elif Şafak’tan çocuklar için sıra dışı ve sımsıcak bir öykü! Paylaşım, dostluk, hayal gücü, doğa ve kitap sevgisinin ustalıkla işlendiği Sakız Sardunya kitabı, keyifli ve macera dolu bir okuma süreci vadediyor. Efsaneler, Hikâyeler ve Masallar Ülkesi’ne uzanan bir maceraya hazır mısınız?

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

12 dile çevrilerek milyonlarca okura ulaşan Martıya Uçmayı Öğreten Kedi, aslında sevgi ve dostluğun sımsıcak hikayesidir. Birbirinden çok farklı özelliklere sahip olan iki farklı canlının bir arada yaşamasını ve birbirini sevip saymasını konu alan kitap, bir yandan çocuklara okuma sevgisi kazandırırken bir yandan da hayvan sevgisi kazandıracaktır. Her ne kadar çocuk kitabı olarak nitelendirilse de yetişkinlerin de keyifle okuyacağı bir kitaptır.

AdminAdmin