SİYASET

ŞİMŞEK'TEN, SEÇER'E YANIT GECİKMEDİ !

MHP'li milletvekillerinin kendisini ziyarete gelmemesinden yakınan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e MHP'li vekil Baki Şimşek sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Başkan Seçer'e işten çıkarmalar, işçi sürgünleri ve HDP ile işbirliği üzerinden yüklenen vekil Şimşek, Seçer'e CHP'li Tarsus Belediye Başkanını ne zaman ziyaret ettiğini de sordu.

ŞİMŞEK'TEN, SEÇER'E YANIT GECİKMEDİ !

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, TV100 ekranlarında yayınlanan Nokta Programına konuk olarak Okan Bayülgen'in sorularını yanıtladı. Okan Bayülgen'in Mersin Milletvekilleri ile ilgili sorusuna yanıt veren Seçer, "Mersin'de 12 milletvekili var. Her partiden mevcut. AK Parti, İYİ Parti, Hdp milletvekilleri ile sürekli iletişim halindeyiz. Sürekli ziyarete gelirler. Sadece MHP milletvekillerini hiç görmedim belediyemde. Pek ziyaret etmiyorlar. Toplantılarda neden gelmiyorsunuz diye serzenişte bulundum. Hepsi siyaset dışında kardeşimizdir" dedi. Seçer, Okan Bayülgen'in "neden ziyaret etmediler?" sorusuna ise "Sanırım belediyenin MHP'den CHP'ye geçmesinden dolayı olabilir. İki vekil ile siyaset dışında kardeşiz. Ancak bir hayırlı olsun bile demediler. Bazen kendilerini dışarıda gördüğümde takılıyorum. Bir kahvemi bile içmeye gelmediniz diyorum" şeklinde konuştu.

BAKİ ŞİMŞEK'TEN, SEÇER'E YANIT!

Başkan Seçer'in açıklamasına kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli hemşehrilerim, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Vahap Seçer, beni sadece MHP milletvekilleri ziyaret etmedi diyerek açıklama yapmıştır. Bizde buradan kendisine soruyoruz. Mersin'de 8 tane MHP'li belediye var bir tane CHP'li milletvekili ziyaret etmiş midir? Sayın Seçer bu soruyu onlara sormuş mudur? Tarsus Gıda OSB'nin temel atma töreninde Sayın Seçer bu konudaki sitemini bize dile getirmiştir. Biz de işçi kıyımları, sürgünler devam ettiği sürece, işten çıkarılan yüzlerce işçi görevlerine dönmediği sürece, kendisini ziyaret etmeyeceğimizi söylemiştik. Seçimlerde bizim meydanlarda söylediğimiz HDP ile ittifak yapıyorsunuz sözünün bugün CHP'nin siyasetinin artık vazgeçilmez bir parçası olarak gördüğümüz için ziyaret etmedik" dedi.