Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 MAYIS Salı 20:35

Silifke’de 30 yıl sonra asfalt sevinci yaşadılar

Silifke’ye bağlı Saray Mahallesi Muhtarı Serkan Akyatan, 30 yıl sonra mahalle halkını asfalt hizmeti ile buluşturan Belediye Başkanı Sadık Altunok ve ekibine teşekkür ettiğini açıkladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 11:15
Silifke’de 30 yıl sonra asfalt sevinci yaşadılar

Mahallerinde devam eden asfaltlama çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Saray Mahallesi Muhtarı Serkay Akyatan yaptığı konuşmada, “ Mahallemizde acil ihtiyacımız olan asfaltlama ile ilgili olarak bugüne kadar bir hizmet alamamıştık. Yani mahallemizde 30 yıldır asfaltlama çalışması yapılmadı. Yıllardır unutulmuş ve hizmetten mahrum kalan bir mahalleydik. Biz de bu durumu Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a ilettik ve kısa sürede sorunumuza çözüm buldu. Belediye Başkanımız Sadık Altunok’la görüşmelerim sonucu mahallemizi asfaltlama programına aldırdım. Şimdi de ekiplerimiz Mirzabey caddesinden başlayan asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Saray mahallemizin tüm ara sokak, cadde ve yolları kısa sürede asfaltlanacak. Mahallemizde yaşayan 7’den 70’e herkes bu çalışmadan son derece memnun. 30 yıl aradan sonra mahallemizi ve halkımızı asfaltlama hizmeti ile buluşturan Belediye Başkanımız Sadık Altunok ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diyerek sevincini mahalle halkıyla paylaştı.

Ekiplerin yaptığı asfaltlama çalışmalarından büyük memnunluk duyan mahalle sakinlerinden Musa Uğuz ve Fatma Ceylan’da “Biz yıllardır bu mahallede oturuyoruz, bu mahallenin bir insanı olarak ilk defa bir belediye hizmeti gördük. Yaz-kış sıkıntı yaşadığımız mahallemizin ara yolları ve sokaklarının asfaltlanmasını görmek bizleri çok sevindirmiştir. Mahalle Muhtarımız Serkan Akyatan başta olmak üzere Belediye Başkanımız Sadık Altunok ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun” diyerek sevinçlerini paylaştılar.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Saray mahallesine gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok burada Mahalle Muhtarı Serkan Akyatan ve vatandaşlarla görüştü. Başkan Altunok yaptığı açıklamada, “Silifke’miz ve halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Özellikle belediyecilik hizmetlerinden mahrum kalan merkez ve kırsal mahallelerimizde biz de belediye olarak hemen bir asfaltlama çalışması başlattık. Saray mahallesi Muhtarımız Serkan Akyatan’ın belediyemize yaptığı asfaltlama talebini değerlendirerek bugün burada çalışmalarımıza başladık. Saray mahallesinin yollarını asfaltlayarak halkımıza daha sağlıklı bir ulaşım imkanı sağlayacağız. Halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Hemşehrilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti bizim en büyük sevincimizdir. İnşallah, şartlar elverdiği ölçüde çalışmalarımızı daha da arttırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR