GÜNCEL

Silifke üçüncü kez başarı listesinde

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ORC Araştırma Şirketi tarafından hazırlanan 2020 Yılının En’leri listesinde en başarılı 10 büyükşehir ilçe belediye başkanı arasında yüzde 58,7 oy oranı ile 6. sırada yer aldı.

Silifke üçüncü kez başarı listesinde

Objektif, Avrasya ve ORC gibi pek çok araştırma şirketinin Türkiye genelinde yaptığı anketlerde en başarılı belediye başkanları arasında yer alan Silifke  Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ORC araştırma şirketinin ‘2020 Yılının En’leri’ listesinde 6. sıraya girdi. Bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemi ile 30 büyükşehirde  yapılan anket sonucuna göre yüzde 58,7 oy oranı ile büyük bir başarı elde eden Başkanvekili Altunok, 2020 yılında yapılan tüm anketlerde zirveyi korudu.
Ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs salgını ile mücadeleyi ön planda tuttuklarını belirten Başkanvekili Altunok, bir yandan da ilçede büyük projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Silifke Belediye Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hizmet bekleyen halkımıza ve güzel şehrimiz Silifke’mize kalıcı ve modern hizmetlerle ilgili projeler uyguluyoruz. Bir yandan korona virüs salgını ile mücadele verirken diğer yandan da halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Mahallelerimizde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra şehir merkezimizde de halkımızın menfaatine yeni projeler ortaya koyuyoruz. Asma köprü, cemevi, sosyal konut, bilim merkezi ve kütüphane, yeşil alanlar ve yeni parklar, tarihi yerlerin restorasyonu, yeni iş makinaları alımı ve otizmli çocuklar yaşam merkezi şu an da yürüttüğümüz bazı projelerimiz arasında yer almaktadır. Yaptığımız bu hizmetleri destekleri ile taçlandıran Silifke’lihemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Silifkeli hemşehrilerimiz  ülke genelinde değerlendirmelerde bulunan araştırma şirketlerinin anketlerinde bizleri zirveye taşımışlardır. Yaptıkları değerlendirmelerle bizleri en başarılı belediye başkanları arasında zirveye taşıyan değerli halkımızın hak ettiği hizmetleri alması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye genelinde başarılı belediye başkanları arasında yer almamız bizlere büyük güç vermiştir” diyerek memnuniyetini dile getirdi.