GÜNCEL

Silifke Belediye Meclisi Toplandı

Silifke Belediye Meclisi Sadık Altunok başkanlığında toplanarak Şubat ayı gündemini oluşturan maddeleri ele aldı.

Silifke Belediye Meclisi Toplandı

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından gündem maddelerini görüşmeye geçen belediye meclis üyeleri, alınan kararlara oy birliği ile destek verdiler. İmar Komisyonu, Emlak İstimlak, Ulaşım Hizmetleri,  Plan ve Proje Müdürlüğünden gelen raporlar Yazı İşleri Müdürü Şerife Köroğlu tarafından okundu. Okunan raporlar üzerinde söz alan üyelerin öneri ve istekleri Başkanvekili Sadık Altunok tarafından değerlendirildi. Gündem maddelerini görüşen üyeler alınacak kararlara oy birliği ile destek verdiler. 
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Silifke ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Abbas Çevik yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanım, değerli meclis üyesi arkadaşlarım, Silifke merkezi ve Taşucu mahallemizi yakından ilgilendiren 1/5000’lik plan komisyon incelemesinin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelecektir. Mersin’de yapılan toplantılarda Başkanvekilimiz Sadık Altunok, değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte ilçemize ve hemşehrilerimize gelecek hizmetlerin öncülüğünü ve takibini yapmaktayız. Taşucu mahallesi ve ilçe merkezimizde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden alt yapı çalışmaları da kısa sürede tamamlanacaktır. Bir süre önce hizmete açılan Gazi ve Camikebir mahallelerimizi bir birine bağlayan Atatürk köprüsünün her iki tarafına yaptığınız çalışmalar çok güzel ve yerinde bir proje. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün Anıtı, Atatürk Köprümüze çok yakıştı. Yine, her anlamda yükselen, gelişen ve büyüyen Silifke’mize yakışan “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti" temalı anıtın da kentimize kazandırılması bizleri sevindirmiştir. 27 Ocak Atatürk’ün Silifke’ye gelişleri anısına Gazi Mahallesi Su büklümü mevkiine 40 metrelik Türk bayrağı, Taşucu Mahallemize Türkiye temalı ay-yıldız maketimizin dikilmesi, Silifke’mizin sembolü kekliğimizin tamir bakım ve onarımının yapılarak yeniden eski yerinde yer almasının çok güzel proje olduğuna inanıyoruz. Ayrıca Taşucu mahallemizde yapımı tamamlanan Bilim merkezi ve kütüphane projesinin de ülkemizde ender hayata geçen örnek bir proje olduğunu biliyoruz. Eğitime ve geleceğe ışık tutacak olan bu bilim merkezimizin halkımıza ve kentimize kazandırılmasında emeği geçen başta siz Silifke Belediye Başkanvekilimiz Sadık Altunok’a, belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza ve tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
“Halkımıza ve şehrimiz Silifke’ye hizmet etmeye devam ediyoruz” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’ta dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşmada, “Belediye olarak ilçemiz ve vatandaşlarımız için kalıcı ve modern projeler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlardan en önemlisi de eğitim ve bilime verdiğimiz önemin bir göstergesi olan Taşucu Bilim Merkezi ve kütüphane projemizdir. Burada yürüttüğümüz proje üzerinde tüm çalışmalarımızı tamamladık, ülkemizde yaşanacak normalleşme süreci ile birlikte bilim merkezimizi hizmete açacağız. Geçtiğimiz hafta Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’den Mersin Milletvekilimizi Zeynep Gül Yılmaz aracılığıyla aldığımız habere göre Erdemli ile birlikte İlçemiz Silifke’nin de doğal gaza kavuşacağının müjdesini aldım. Maliye ve Hazine Bakanımız Lütfi Elvan’ın da büyük önem verdiği doğal gaz projesine 2022 yılında başlanacağı da bize ulaşan bilgiler arasında yer almaktadır. Katılımlarınız ve destekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor Şubat ayı olağan meclis toplantımızı kapatıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.