GÜNCEL

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılınç Son Yolculuğuna Uğurlandı

17.09.2020 günü Pençe/Kaplan harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılınç son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılınç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mut İlçesi Şehit Eyüp Kahraman Camii’nde Cuma Namazına müteakip kılınan cenaze törenine Vali Ali İhsan Su ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın yanı sıra; Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Baki Şimşek, Olcay Kılavuz, Cengiz Gökçel, Mersin Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutan Yardımcısı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, il protokolü üyeleri, şehidin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Mersin Müftüsü Dr. Şaban Kondi tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehit Kılınç’ın naaşı, Mut Yenimezarlık  Şehitliği’nde  toprağa verildi.

Vali Ali İhsan Su daha sonra protokol üyeleri ile birlikte  Şehit Kılınç’ın Gençali Mahallesi'ndeki baba evine geçerek şehit ailesi ve yakınlarına taziyelerini sundu.