Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 07:28
Advert

Seçer’den, PKK üyeliğinden yargılanan daire başkanına yeni görev

Göreve gelir gelmez ülkücü muhafazakar binlerce işçiyi işinden ettiği, boşalttığı belediye kadrolarını terörle iltisaklı kişilerle doldurduğu iddia edilen CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den yeni bir hamle daha geldi. Seçer, terör suçundan 9 ay tutuklu kalan HDP’li eski Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’i danışman olarak atadı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2023 22:05
Seçer’den, PKK üyeliğinden yargılanan daire başkanına yeni görev

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer; PKK terör örgütü mensubu olmak suçundan yaklaşık 9 ay tutuklu bulunan, adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı ile tahliyesine karar verilen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi eski Başkanı Bedrettin Gündeş’i, Başkan Danışmanı olarak atadı.
Terör örgütü lehine propaganda yaptığı ve bu faaliyetlerde bulunmak üzere sık sık Avrupa ülkelerine gittiği, örgüt mensuplarını işe aldırdığı, örgüt mensuplarıyla fotoğraflarının bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan ve ardından yurt dışı yasağı konularak tahliye edilen Gündeş’in Başkan Danışmanı olarak göreve yeniden gelmesi, Mersin’de büyük tepki çekti. Vatandaşlar Seçer’in bu atamasına tepki gösterdi. 
GÜNDEŞ, NEDEN TUTUKLANDI?
Gündeş, 2022 Eylül ayında Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada Mersin’deki terör saldırısının ardından terör soruşturması kapsamında gözaltına alınmış, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından “terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanmıştı.
Gündeş hakkında, 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Mahkeme, Gündeş’in adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı ile tahliyesine karar verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Başkan Danışmanı olarak göreve yeniden başlayan Bedrettin Gündeş’in, Mersin Büyükşehir Belediyesini yeniden terör iltisaklı kişilerle donatacağı ise akıllarda soru işareti bıraktı.

AdminAdmin

YORUMLAR