SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-01-2021 13:21   Güncelleme : 14-01-2021 13:26

Sağlık Çalışanlarına Covid19 Aşısına Başlandı, İlk Aşı Rektöre Uygulandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından 81 ilde sağlık çalışanlarına koronavirüs (CoronaVac) aşısı uygulanmaya başladı.

Sağlık Çalışanlarına Covid19 Aşısına Başlandı, İlk Aşı Rektöre Uygulandı

Mersin Üniversitesi Hastanesinde çalışan sağlık çalışanlarına yönelik isme özel karekod sistemiyle gerçekleştirilecek olan COVID19 aşı uygulamasında ilk aşı Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya yapıldı.

14 Ocak Perşembe günü yapılan aşının ardından açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, aşılama çalışmalarının başlamasıyla COVID19 ile mücadelede önemli bir safhaya gelindiğini açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da ifade ettiği gibi bu hastalıktan korunmamız ve eski hayatımıza dönebilmemiz için mutlaka aşı yaptırmak gerekiyor. Bugün itibarıyla salgın döneminde büyük bir fedakârlık örneği gösteren sağlık çalışanlarımıza yönelik aşı çalışmalarına başlandı. İnşallah kademeli olarak tüm yurttaşlarımızın ilerleyen dönemlerde aşılanmasıyla hepimize büyük acılar yaşatan virüsten kurtulmuş oluruz.” dedi.