GÜNCEL

‘Pandemi Bilgilendirme Toplantısı’ Vali Su Başkanlığında Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 01 Mart 2021 tarihinde açıkladığı ‘Yerinde Karar’ dönemine girilmesinin ardından ilimizde alınan kararların değerlendirildiği Pandemi Bilgilendirme Toplantısı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

‘Pandemi Bilgilendirme Toplantısı’ Vali Su Başkanlığında Yapıldı

Valilik Mavi Salonda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, merkez ilçe kaymakamları, belediyeler, il müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ile oda ve borsa başkanları katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında, pandemiyle mücadelede tüm ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de çok ciddi ve sıkı bir mücadelenin devam ettiğini ifade eden Vali Ali İhsan Su, ilimizin pandemi tablosu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İlimizin pandemi risk haritasında Turuncu kategoride yer aldığını ifade eden Vali Su, içerisinde bulunduğumuz kademeli normalleşme sürecinde; rehavete kapılmadan, daha dinamik bir denetleme süreci içerisine girildiğini kaydetti. Vali Ali İhsan Su, alınan tedbirlere sıkı bir şekilde uymaya devam edilirse pandemi tablosunda ilimizin çok daha iyi durumlara geleceğini belirtti.

Toplantıda maske, mesafe ve hijyen kuralları ile izolasyon kurullarına uyulmasının önemini yineleyen Vali Su, ilimizin içerisinde bulunduğu tabloyu daha iyiye çevirmenin kendi elimizde olduğunu vurguladı. Farkındalık ve bilgilendirme faaliyetlerinin önemine işaret eden Vali Ali İhsan Su, pandemiyle mücadelede tüm vatandaşlarımız ile birlikte topyekûn seferber olmamız gerektiğini dile getirdi.

İlimiz genelinde pandemi ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.