GÜNCEL

ÖNEL, GAZETECILER GÜNÜNÜ KUTLADI "YEREL MEDYA DESTEKLENMELİ"

MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

ÖNEL, GAZETECILER GÜNÜNÜ KUTLADI

Önel, doğru, tarafsız ve objektif yayınlarıyla halkın haber alma hakkını kullanmasına hizmet eden basın camiasının, gayretli ve özverili çalışmalarını takdirle karşıladığını söyledi.
Önel mesajında şu ifadelere yer verdi: "Toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak halkın doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenen, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla vatandaşlarımızın gözü kulağı olmaya özen gösteren gazeteci arkadaşlarımızın bu özel günü'nü kutluyorum. Ne yazık ki zor şartlrda görevlerini yapmaya çalışan gazetecilerimiz maddi olarakta ciddi sorunlar yaşamaktadır. Birçok gazeteci işsiz kalırken, çalışanlar ise malesef maaşlarını alamamaktadır. Böyle bir süreçte halen severek görevlerini yapmaya çalışan, büyük özveri ilegecelerini gündüzlerine katan tüm gazetecilerimiz baştacıdır. Herşeyde her an yanımızda olan ve halkın sesini duyurmak için büyük çaba gösteren gazetecilerimizin, özellikle de yerel medyanın desteklenmesi gerekmektedir. Ayakta durmakta sorun yaşayan medya kuruluşları esteklenerek çalışanlarının da işsiz kalmasının önüne geçilmelidir" dedi.