Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
09 ARALIK Cumartesi 04:26
Advert

Oğuz, “Girit Kültürünü Yaşatacağız”

Silifke Giritlileri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Oğuz, ilçede yaşayan aileler olarak Girit kültürünü yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceklerini bildirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2022 20:56
Oğuz, “Girit Kültürünü Yaşatacağız”

Derneğin 10. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtında düzenlenen törende bir araya gelen Silifke Giritlileri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşu ve istiklal marşı okudular.

Törende konuşan Dernek Başkanı Oğuz, “Silifke’de yaşayan Giritli ailelerimizi bir çatı altında toplayarak sanat ve kültür birikimlerimizi gelecek kuşaklara aktarmaya devam ediyoruz. 10 yıl önce kurduğumuz bu dernek sayesinde hem Girit kültürünü yaşıyoruz, hem de bu kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Gelenek ve göreneklerimizin yanı sıra yaşam şeklimizi önce çocuklarımıza sonra da torunlarımıza, yani geleceğe taşımak en öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sevgi, dostluk ve paylaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemeye de devam edeceğiz. Kültür ve geleneklerimizin özel bir önemi var. Biz de bu kültürü ilçemizde yaşamaya ve yaşatmaya kararlıyız” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert