GÜNCEL

MUT GIDA ÜRETİMİNDE DOĞALLIĞINI VE SAFLIĞINI KORUYOR

“Mut Üreticisini ve Mut Firmalarını Kutluyorum” Tarım ve Orman Bakalılığımız; gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde; 91 firmanın 113 parti ürününü ifşa ettiklerini duyurdu.

MUT GIDA ÜRETİMİNDE DOĞALLIĞINI VE SAFLIĞINI KORUYOR

“Bakanlığımızdan gelen bu açıklamayla birlikte, taklit, tağşiş ve gıda güvenliğini riske eden, haksız rekabete neden olan ürünler içerisinde zeytinyağının öne çıktığının bilgisini hep birlikte almış oluyoruz. İlçemizden hiçbir firmanın ve ürünün bu ifşa listesinde yer almaması bizleri çok memnun etmiştir. Türkiye’nin zeytin ağacı varlığı bakımından birinci ilçesi ve mikroklima özelliği sayesinde sıfır asitli organik zeytinyağı üretim merkezi olan Mut, haklı gururunu dürüst üretimiyle de bu kez gıda güvenliği alanında da tescil etmiştir”

MUT BİR KEZ DAHA GÜVEN VERDİ
Mut ilçemiz kaliteli üretim ve dürüstlüğü ile dikkat çekiyor.İlçedeki pay sahiplerini kutluyorum. “Mut tarım ürünleri üreticilerimizi sağlıklı ve nitelikli hasad gerçekleştirmelerinden dolayı, tarıma dayalı gıda sanayi firmalarımızı da sağlıklı ve kaliteli üretimden taviz vermeden katma değer yarattıkları için kutluyorum. İlçemizin her alanda olduğu gibi bu alanda da güven tescil etmesi, tarladan sofraya gıda güvenliği prensibini organik üretimle pekiştirmesi örnek gösterilmektedir.
HAKLI GURURUMUZ
Haklı gururumuzu siz değerli hemşerilerimle paylaşıyor, gıda güvenliği açısından nihai tüketicilerimizin ihbar ve şikayetlerinin çok önem teşkil ettiğini belirtmek istiyorum. Gerek ülkemizdeki her bir vatandaşımızın güvenli gıda tüketebilmesi, gerekse ilçemizin ekonomik gelirinin önemli bir bölümünü oluşturan zeytin ve zeytinyağı sektörümüzün hak ettiği yeri koruması için vatandaşlarımızın uygunsuz bir ürünle karşılaştıkları zaman Tarım ve Orman Bakanlığımızın Alo 174 Gıda ihbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda ihbar Hattına, aynı zamanda Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne ihbarda bulunmalarını özellikle talep ediyorum.
Saygılarımla..

Volkan ŞEKER
Mut Belediye Başkanı