GÜNCEL

MUSTAFA GÜLTAK SORDU VAHAP SEÇER SESSİZ KALDI!

Büyükşehir Meclisi’nde Mustafa Gültak sordu Vahap Seçer sessiz kaldı: “ÇIKARMADIĞIM İŞÇİLERE 5,5 MİLYON LİRA ÖDEYİP İŞE GERİ DÖNÜŞLERİNİ SAĞLADIM; YA SEN?”

MUSTAFA GÜLTAK SORDU VAHAP SEÇER SESSİZ KALDI!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın işçi çıkarma polemiği damga vurdu.
Belediyeden işçi çıkarma ile ilgili Cumhur İttifakı meclis üyelerinin sorularına bir türlü ikna edici cevaplar veremeyen Vahap Seçer “Sizin Silifke, Toroslar, Akdeniz Belediyesi’nde yaptığınız uygulama bu kadar sorgulanıyor mu” diye sorunca ortalık bir anda karıştı.Kendi döneminde işten çıkarılmayan işçilerin tazminatını ödeyerek işe geri dönüşlerini sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan da yanıt gecikmedi. Gültak, “Sayın Başkan, Akdeniz Belediyesi’nde idari mahkemenin kararı ile işçilerin hepsi işlerine geri döndü” dedi. “Demek ki siz de aynı olayla karşılaşmışsınız” diye karşılık veren Seçer’e, Mustafa Gültak’tan bir cevap daha geldi. Gültak, Büyükşehir Belediyesi’ndeki haksız yere işten çıkarıldıkları iddiasıyla mahkemeye başvuran ve işe geri dönüşlerini kazanan işçileri kastederek, “Evet ama ben hiç kimseyi işten atmadım. Hepsini işe aldım ve 5,5 milyon lira tazminat ödedim. İşe dönüşlerin hiçbirine itiraz etmedim. Hepsinin işe geri dönüşünü sağladım. Peki ya siz?” ifadelerini kullandı.