Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
04 ARALIK Pazar 21:52
Advert

MTSO Seçimlerine siyaset bulaştı

Mersin iş dünyasını yakından ilgilendiren Mersin Ticaret ve Sanayi Odası komite seçimleri için siyasilerin devreye girmesi ve özellikle Suriyeli esnafın oylarının seçimlere karıştırılması kentte ve adaylarda rahatsızlık yarattı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2022 12:15
MTSO Seçimlerine siyaset bulaştı

5 Kasım 2022 Cumartesi günü Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nde yapılacak olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası komite seçimleri öncesinde siyasi isimlerin seçimlere müdahale etme çabası kentte rahatsızlık yarattı.

MTSO Meclisi’nin liyakat sahibi isimlerden oluşmasının, kentin önümüzdeki yıllarına ciddi anlamda etki edeceği görüşünde olan iş dünyası, ‘Siyasi isimlerin bu seçimlere direkt olarak müdahalede bulunması kentimiz adına üzüntü verici. Seçimlerde tüm adaylar çıkıp projelerini, geleceğe dönük yapacakları çalışmaları, sektörün sorunları ve çözüm önerileriyle alakalı fikirlerini paylaşmalı. Siyasi görüşlerin, siyasetçilerin böylesine önemli bir odanın komitelerine müdahil olması Mersin’e zarar verir’ şeklinde fikir beyan ediyorlar.

Seçime sayılı günler kala komite seçimlerine katılacak adaylar arasında zaten ortamın gergin olduğunu ifade eden Mersinliler, ‘İşin içerisine siyaset, etkin köken, mezhep girerse bu işin içinden kimse çıkamaz. Olan yine Mersin’in kaybolan yıllarına olur. Bu komiteler herkesten bağımsız, üyelerin kendi iradeleriyle seçilmeli. Sandığın başına gidecek olan şirket sahipleri sadece ve sadece Mersin’e kimin katkı sunabileceğini düşünüyorlarsa ona oy kullanmalı. Özellikle belli kesimlerin blok oylarının hedeflenmesi seçimlere şaibe bulaştırır’ şeklinde konuşuyorlar.

Özellikle siyasilerin Suriyeli İş Dünyası topluluğu ile bir araya gelerek kendi adaylarına oy istemeleri tepki çekti.

AdminAdmin

YORUMLAR