GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2022 16:18   Güncelleme : 07-03-2022 16:18

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK’TEN, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK’TEN, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Milletvekili Şimşek, yayımladığı mesajında ; “ Toplumun yapısını güçlendiren , şekillendiren , aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız daima özverinin, sevginin ve medeniyetimizin temel kaynağı olmuşlardır.

Türk Kadını . dün olduğu gibi bugün de her alanda Ülkemizin kalkınması için büyük katkı sunmaya devem etmektedir.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan kadınlarımız, sevgi, hoşgörü ve duyarlılıkla yetiştirdikleri nesillere geleceğimizin şekillendirilmesinde de önemli rol oynamaktadır. Üstlenmiş oldukları her zorlu görevlerde başarılı sonuçlar elde ederek iş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararasında kendilerinden söz ettiren Türk kadınını gösterdikleri çaba ve özverilerinden dolayı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mustafa Kemal Atatürk’ün Kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın." dediği Tarsuslu Adile Çavuşu, vatanı için savaşta erkek kılığına giren Halime Çavuşu, sırtında mermi taşıyan Şerife Bacıyı, Küçük teknesi ile denizden mermi taşıyan Rahime Kaptanı, Hüma Hatunu ve tüm kahraman kadın şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın, 8 Mart Dünya kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin