GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2021 21:05   Güncelleme : 02-06-2021 21:05

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: TÜRK DEMEK ATATÜRK DEMEKTİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik eleştirilere dair TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: TÜRK DEMEK ATATÜRK DEMEKTİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Malazgirt’te toprağa gömdüklerimizin, Milli mücadelede denize döktüklerimizin kalıntılarına asla geçit vermeyiz. Her fırsatta kinini kusan emperyalizmin gönüllü kullarına kırmızı çizgimizi çiğnettirmeyiz. Gazi Atatürk’ün adını ve ideallerini son nefer kalsak da yükselteceğiz.” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:
Cumhuriyetimizin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı ve milli mücadelemizin yolbaşcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik düşmanca tutum ve hasmane tavırlar esasen Türk milletine ve bizatihi Türklüğe yöneliktir. Çünkü Türk demek Atatürk demektir. Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır.
Ezanlarımız gür sedayla okunup camilerimizde ibadet edilebiliyorsa bu, Gazi Atatürk sayesindedir ve herkes de bunu iyice idrak etmelidir.
Malazgirt’te toprağa gömdüklerimizin, Milli mücadelede denize döktüklerimizin kalıntılarına asla geçit vermeyiz. Her fırsatta kinini kusan emperyalizmin gönüllü kullarına kırmızı çizgimizi çiğnettirmeyiz. Gazi Atatürk’ün adını ve ideallerini son nefer kalsak da yükselteceğiz.
Kızıl gökte parlayan Ay-yıldız'ın nurusun.
Sen en büyük milletin, Türklüğün gururusun
Bu yurdun timsalisin bugün bütün cihanda
Gözler, gönüller senin, senin şeref de şan da!