GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 16:56   Güncelleme : 08-07-2021 16:56

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ TBMM’DE MERSİN’İN ULAŞIM SORUNLARINI GÜNDEME TAŞIDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda Mersin’in ulaşım sorunlarını gündeme taşıdı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ TBMM’DE MERSİN’İN ULAŞIM SORUNLARINI GÜNDEME TAŞIDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Öncelikle Mersin-Antalya, Silifke-Mut-Karaman, Çamlıyayla-Tarsus otoyollarının tamamlanması, Bölgesel Havaalanının tamamlanarak hizmete açılması Mersinimiz adına önemlidir. Çeşmeli-Taşucu Otoyolu bölge trafiğini rahatlatacak ve bölge ekonomisine olumlu katkılar sunacaktır.” Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:

Mersin, hem kara yolu taşımacılığının hem deniz yolu taşımacılığının hem de demir yolu taşımacılığının kavşak noktalarından biridir. Böylesi ehemmiyete sahip olan Mersinimize bugüne kadar ulaşım konusunda yapılan hizmetler adına öncelikle teşekkür ediyorum.

Fakat Mersinimizin çözüm beklenen ulaşım problemleri de bulunmaktadır. 

Öncelikle Mersin-Antalya, Silifke-Mut-Karaman, Çamlıyayla-Tarsus otoyollarının tamamlanması, Bölgesel Havaalanının tamamlanarak hizmete açılması Mersinimiz adına önemlidir. Çeşmeli-Taşucu Otoyolu bölge trafiğini rahatlatacak ve bölge ekonomisine olumlu katkılar sunacaktır. Tarsus-Mersin otoyolunun ücretsiz olması da talepler arkasındadır. Mersin-Silifke D400 Kara Yolu sahil şeridinin rahatlatılması adına alternatif bir yol açılması, Mersin trafiğini rahatlatacaktır.