GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 15:38   Güncelleme : 20-05-2021 15:38

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: SÜRESİZ SÖZLEŞMELİ PERSONELLER KADROYA ALINMALIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, süresiz sözleşmeli personellere dair TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: SÜRESİZ SÖZLEŞMELİ PERSONELLER KADROYA ALINMALIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Tayin-nakil hakkı, iş güvencesi ile disiplin yönetmeliği olmayan, yıllık izinlerini kullanamayan ve yeniden atamalardan faydalanamayan süresiz sözleşmeli personellerin yaşadıkları sorunlar giderilerek kadroya alınması acil ve öncelikli ihtiyaçtır” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşmasında:
Kamuda; memurlar, sözleşmeli personel, geçici personel ve işçiler olmak üzere farklı istihdam modelleri uygulanmaktadır. Önceki yıllarda belirli aralıklarla memur kadrosuna alınan sözleşmeli personeller süresiz sözleşmeli uygulamasıyla birlikte 2014 yılından itibaren bu haktan mahrum olarak çalışma hayatlarını sürdürmektedir.
Her geçen gün süresiz sözleşmeli personel sayısının artmasıyla birlikte personellerin yaşadığı sorunlar da artmaktadır.
Tayin-nakil hakkı, iş güvencesi ile disiplin yönetmeliği olmayan, yıllık izinlerini kullanamayan ve yeniden atamalardan faydalanamayan süresiz sözleşmeli personellerin yaşadıkları sorunlar giderilerek kadroya alınması acil ve öncelikli ihtiyaçtır ifadelerine yer verdi.