Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 MAYIS Salı 21:07

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerine devam eden İçişleri Bakanlığı Bütçesinde bir konuşma gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 14:49
MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

 

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Sayın Bakanımıza ve Çalışma Arkadaşlarına Gayretlerinden Ötürü Teşekkür Ediyorum

Sayın Bakanım; yangınlarda, sel felaketlerinde, depremlerde, maden kazalarında, terör saldırılarında ve milletimizin ihtiyaç hissettiği her anda insanüstü bir gayretle gecenizi gündüzünüze katarak samimiyetle, fedakârlıkla ve adanmışlıkla mücadeleniz için şahsınıza ve çalışma arkadaşlarınıza şükranlarımı sunuyorum. Bununla birlikte terörden ve teröristlerden arındırılan bölgelerde sanatsal, kültürel, turistik ve sportif etkinliklerin yapılması büyük bir mutluluk olmuştur. Bunun yanı sıra Emniyet, Jandarma, Afad, Göç İdaresi ve nüfus müdürlükleri adına gerçekleştirdiğiniz başarılı çalışmalar için de teşekkürlerimi arz ediyorum.

Türk Devleti Güçlüdür, Türk Milleti Cesaretlidir

Sayın Bakanım; Türk vatanının bölünmez bütünlüğüne, Türk milletinin huzur ve güvenliğine kast eden bölücü teröre karşı yurt içi ve yurtdışında verilen Zatıâlinizin azimli ve kararlı duruşu, Türk milletinin gözbebeği emniyet güçlerimizin ordumuzun, Jandarmamızın ve kahraman güvenlik korucularımızın destansı mücadeleleri her türlü takdirin üzerindedir. Cenab-ı Allah kahraman güvenlik güçlerimizi korusun; hainlere karşı mansur ve muzaffer eylesin. Büyük Türk milletinin namus ve şerefi uğruna şehadet şerbeti içen kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor; manevi huzurlarında saygıyla eğilirken gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum. Yüce Türk milletinin duası ve desteği onur, gurur ve iftihar kaynağımız olan güvenlik güçlerimizle beraberdir. Teröristler yok edildikçe ortaya çıkan, barış ve kardeşlik masalları okuyan sözde demokrasi havarileri ve insan hakları savunucuları iyi bilmelidir ki Türk devleti güçlüdür, Türk milleti cesaretlidir. Teröristler ise bulundukları yerlerde imha edilerek sarı torbalar içerisinde cehennemin dibine gönderilecektir.

Uyuşturucu Ve Madde Bağımlılığı İle Mücadelenin Topyekûn Bir Şekilde Seferberlik Ruhu İle İcra Edilmesi Hayati Önemdedir

Sayın Bakanım; terör örgütlerinin en büyük finans kaynaklarından biri olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin aile, devlet ve sivil toplum işbirliği ile kurumlar ve bakanlıklar arası topyekûn bir şekilde seferberlik ruhu ile icra edilmesi hayati önemdedir. Milli güvenlik sorunu ve asrın felaketi uyuşturucu ve maddeye karşı uyuşturucu satıcılarına ve uyuşturucu baronlarına büyük darbe vuran başarılı operasyonlar vatanımız, milletimiz ve geleceğimiz olan gençlerimiz için büyük bir önem arz etmektedir.

 

Belediyelerin Terörden, Teröristten Temizlenmesi Milli Güvenliğimiz Ve Bekamız İçin Oldukça Hayatidir.

Sayın Bakanım; özellikle 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinden sonra birçok büyükşehir belediyesinde belediye kadroları PKK başta olmak üzere terör örgütlerine peşkeş çekilerek teslim edilmiştir. Terör örgütü üyesi belediye personellerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda Daire Başkanı seviyesinde gözaltılar ve tutuklamalar yaşanmıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok büyükşehir belediyesinde binlerce masum ve mazlum insanımızı haksız ve hukuksuz bir şekilde, performans düşüklüğü gibi basit sebeplerle, partizanca tutumlarla işlerinden edip teröristleri istihdam ederek belediyeleri terör örgütlerinin yuvası haline getirenler bu ihanetlerinin bedelini tarih, hukuk ve millet vicdanı önünde en ağır şekilde ödemelidir. Belediyelerin terörden, teröristten, teröristlerin birinci dereceden akrabaları olan sözde değer ailelerinden ve terör destekçilerinden temizlenmesi milli güvenliğimiz ve bekamız için oldukça hayatidir.

POMEM Alımlarında 32 Yaş Şartı Uygulanması Gençlerimizin Talebidir

Sayın Bakanım; jandarma subay ve astsubay alımlarında olduğu gibi Emniyet POMEM alımlarında da lisansüstüne 32 yaş şartı uygulanarak 29.Dönem alımlarına dâhil edilmeleri gençlerimizin talebidir.

Ehliyet Affı Büyük Bir Beklenti Haline Gelmiştir

Cana ve mala zarar vermemiş, hayatını ve helal rızkını şoförlük yaparak kazananlara yönelik ehliyet affı da büyük bir beklenti haline gelmiştir.

Kahraman Güvenlik Korucularımızın Sosyal ve Özlük Haklarının Düzenlenmesi Talebimizdir

Kahraman güvenlik güçlerimize vermiş olduğunuz manevi destekler için teşekkürlerimi sunuyor; güvenlik Korucularımızın sosyal ve özlük haklarının düzenlenmesi noktasındaki taleplerini de bilgilerinize saygılarımla arz ediyorum.

Sayın Bakanım; bütçemizin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR