Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 OCAK Pazartesi 04:52

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Adalet Bakanlığı bütçe görüşmesinde bir konuşma gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2022 20:20
MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Terör ve Terörün Destekçilerini Şiddetle ve Nefretle Lanetliyorum

İstanbul/Taksim İstiklal Caddesinde kalleş ve alçak terör örgütü PKK/PYD’nin gerçekleştirdiği terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu hain terör eylemini gerçekleştiren teröristi ve terörün destekçilerini şiddetle ve nefretle lanetliyorum.

Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ve milli güvenliğini hedef alan, Türk milletinin huzur ve refahını baltalamaya çalışan, katil sürüsü ve cinayet şebekesi PKK/PYD ve hiçbir terör örgütü amacına ulaşamayacak; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü hedef alan bölücü alçak teröristler Türk devletinin terörle amansız mücadelesi karşısında yok olacaklardır.

İşe İadeleri Sağlanmayan Belediye Çalışanlarımızın Mağduriyeti Giderilmelidir

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra özellikle büyükşehir belediyelerinde binlerce insanımız haksız ve hukuksuz bir şekilde, performans düşüklüğü gibi basit ve sudan sebeplerle, ideolojik gerekçelerle ve partizanca tutumlarla işlerinden çıkarılmıştır. Masum insanlarımızın feryatları ve figanları yüreğimizi dağlamaktadır. Ve üzülerek ifade etmeliyim ki birçok belediye çalışanının aileleri parçalanmıştır. Ekmekleri ellerinden alınan, helal lokmalarına göz konulan, açtıkları davaları kazanmalarına rağmen işe iadeleri sağlanmayan vatandaşlarımızın kazanılmış haklarının verilmesi işe iadelerinin sağlanması en büyük beklentimizdir.

İş yükü artan adliyelerimiz için Mersin Adliyesi Ek Binası projesinin tamamlanması ve buna ek olarak Mersin Adli Tıp Şubesi Hizmet Binası projelerinin hızlandırılması yerinde olacaktır.

Türk Milletine Hizmetle Yükümlü Belediyelerin Terörden ve Teröristten Arındırılması Şarttır

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından özellikle büyükşehir belediyelerinde terör örgütleri ile irtibatlı ve iltisaklı personellere yönelik operasyonlar gerçekleştirilmiştir. PKK/KCK terör örgütünü övücü, yüceltici şekilde propaganda yaptıkları tespit edilen, PYD/YPG içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen belediye personelleri hakkında gözaltı kararı verilmiş, birçok belediye personeli de terör örgütü üyesi olmaktan, terör örgütü üyelerinin birinci dereceden akrabası olan sözde değer ailelerinden olmaktan ve terör örgütü propagandası yapmaktan tutuklanmıştır. Türk milletinin emeği ve alın teriyle kurulan ve Türk milletine hizmetle yükümlü olan belediyelerimizin devletimizin ve milletimizin aleyhine faaliyet gösteren teröristlerden arındırılması oldukça hayati öneme sahiptir. İlgili belediye başkanları vatan, millet ve devlet düşmanı bölücüleri hangi akılla, hangi vicdanla, hangi izanla işe almaktadır? Belediye başkanlığı yaptığı memleketin evladını işinden ekmeğinden edip vatan millet düşmanı teröristlere belediye kadrolarını peşkeş çekip teslim etmek hangi siyasi anlayışla bağdaşmaktadır? Belediyelerin bölücü yıkıcı zihniyete sahip teröristlerden ve destekçilerinden temizlenmesi şarttır.

İnfaz Koruma Memurlarının Emniyet Hizmetlerine Alınması Talepler Arasındadır

Cezaevlerinin huzur, güvenliği ve asayişini sağlayan, üniformalı olarak görev yapıp 7/24 esasına göre çalışan, infaz koruma memurlarının Emniyet Hizmetleri Sınıfına alınması, sözleşmeli personel olarak görev yapanların kadroya geçirilmesi infaz koruma memurlarının talepleri arasındadır.

Cana ve Mala Kastetmemiş Vatandaşlarımız Ehliyet Affı Beklentisi İçerisindedir

Son olarak; cana ve mala kastetmemiş, biriken ceza puanları nedeniyle ehliyetlerine el konulan helal rızkını ve ekmeğini şoförlük yaparak kazanan vatandaşlarımız ehliyet affı konusunda çok büyük bir beklenti içerisine girmiştir. Ehliyet affı hususundaki talepleri takdirlerinize sunarım.

 

AdminAdmin

YORUMLAR