GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 23:03   Güncelleme : 16-11-2021 23:09

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ MERSİNLİ LİMON ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada Mersinli limon üreticilerinin sorunlarını ve taleplerini gündemine taşıdı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ MERSİNLİ LİMON ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU

MHP’li Kılavuz “Bakanlığımızın, limon üreticilerimize ciddi bir destek vererek onların yüzlerinin güldürülmesi adına müjdeli haber vermesini, Mersinli limon üreticilerimiz beklemektedir.” Dedi.

MHP’li Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Mersin narenciye üretiminde Türkiye'nin önde gelen şehirlerindendir. Türkiye'de 360 bin dekar limon üretim alanının yüzde 52'si Mersin'imizde yer almaktadır. Bununla birlikte, Türkiye'deki limon üretiminin yüzde 65'i de şehrimizde gerçekleşmektedir. Yüksek rekolte elde edilen mayer ve enterdonat cinsi limonların fiyatlarındaki düşüş üreticilerimizi zorlamaktadır.

Mersin tarımı için böylesine önem arz eden, ürün kalitesi oldukça yüksek olan limonun fiyatında yaşanan dalgalanmaların ve ihracatında yaşanan sorunların sonlandırılması üreticilerimizin elini rahatlatacağı gibi, şehir, bölge ve ülke ekonomisine de olumlu katkılar sunacaktır. Bakanlığımızın, limon üreticilerimize ciddi bir destek vererek onların yüzlerinin güldürülmesi adına müjdeli haber vermesini, Mersinli limon üreticilerimiz beklemektedir.