GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2021 19:57   Güncelleme : 03-11-2021 20:02

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: HAZİNE ARAZİLERİ KULLANICILARINA TAHSİS EDİLSİN

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz “Seçim bölgem olan Mersin'in Tarsus, Toroslar, Erdemli, Anamur, Bozyazı, Mut ve Gülnar başta olmak üzere birçok ilçesinde hazine arazileri kullanıcılarına tahsis edilmelidir” Dedi.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: HAZİNE ARAZİLERİ KULLANICILARINA TAHSİS EDİLSİN

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Mersin ve ilçelerindeki hazine arazilerini gündemine taşıdı.

MHP’li Kılavuz “Seçim bölgem olan Mersin'in Tarsus, Toroslar, Erdemli, Anamur, Bozyazı, Mut ve Gülnar başta olmak üzere birçok ilçesinde hazine arazileri kullanıcılarına tahsis edilmelidir” Dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklaması şu şekilde:

“Seçim bölgem olan Mersin'in Tarsus, Toroslar, Erdemli, Anamur, Bozyazı, Mut ve Gülnar başta olmak üzere birçok ilçesinde hazine arazileri ve 2/B arazilerinin ihale yoluyla satışa çıkarılması arazileri kullanan vatandaşlarımız arasında mağduriyet yaratmaktadır. Uzun yıllardır kullanılan bu arazilerin rayiç bedeller üzerinden mülk kullanıcılarına veya orada yaşayan insanlarımıza tahsis edilmesi yerinde olacaktır. Mersinli hemşerilerimizin bu haklı taleplerinin karşılanması noktasında çalışmalar yapılmalıdır.

Bununla birlikte, başta tapu olmak üzere, herhangi bir işlem yapılmayan, orman vasfını yitirmiş arazilerin güncellenip 2/B durumuna dönüştürülmesi ya da hazineye devredilmesi yerinde olacaktır"ifadelerini kullandı.