Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 OCAK Pazartesi 05:01

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ “EMEKTAR ÇİFTÇİLERİMİZİN HER DAİM SESİ VE SÖZÜ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda bir konuşma gerçekleştirdi. Mersin’de zirai don olayından etkilenen çiftçileri gündemine alan Kılavuz “Mersin'imizde yaşanan zirai don olayları ve doğal afetler sebebiyle tarım ürünleri hasar gören üreticilerimizin 300 milyonluk zararlarının karşılanması ve borçlarının ertelenmesi talep ve beklentimizdir.” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2022 20:19
MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ “EMEKTAR ÇİFTÇİLERİMİZİN HER DAİM SESİ VE SÖZÜ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

İstiklal Caddesi'ndeki hain, kalleş saldırıyı şiddetle lanetliyorum, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 39'uncu yıl dönümünü de kutluyorum.

Ülkemizin yaş sebze ve meyve üretiminin deposu olan, narenciye ihracatının büyük bir bölümünün karşılandığı Mersin'imiz, ülkemizin tarım ambarı niteliğindedir. Bu noktada, üretiminin ve üreticilerimize yönelik desteklerin devam ettirilmesi oldukça elzemdir. Bununla birlikte, Mersin'imizde yaşanan zirai don olayları ve doğal afetler sebebiyle tarım ürünleri hasar gören üreticilerimizin 300 milyonluk zararlarının karşılanması ve borçlarının ertelenmesi talep ve beklentimizdir. Emektar çiftçilerimizin her daim sesi ve sözü olmaya çalışacağız. Buradan bütün çiftçilerimizi selamlıyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR