GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 16:47   Güncelleme : 26-05-2021 16:47

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: EHLİYET VE ÖĞRENCİ AFFI GETİRİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ehliyet ve öğrenci affına dair TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: EHLİYET VE ÖĞRENCİ AFFI GETİRİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz,”Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlanan kanun teklifinden yararlanamayan ehliyetlerine el konulan ve terör irtibatı hariç, üniversitelerden ilişiği kesilenlerin gönüllerini alalım” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşmada "Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlanan kanun teklifiyle, devletin vergi alacaklarına, belediye alacaklarına, trafik cezalarına ve başka cezalarına hem indirim hem de yapılandırma getirilerek vatandaşımızın pandemi sürecinde yaşadığı ödeme sıkıntısının giderilmesi sağlanacaktır. Kanun teklifinde imzası bulunan milletvekillerimize teşekkür ederiz. Ancak cana kastetmediği hâlde yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle ehliyetlerine el konulan ve terör irtibatı hariç, üniversitelerden ilişiği kesilenler aftan yararlanamamıştır. Bu kanun teklifinde, ehliyetine el konulan vatandaşlarımıza ve üniversite hayatı yarım kalmış öğrencilerimize af getirerek gönüllerini alalım,Teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum" ifadelerine yer verdi.