GÜNCEL

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ; "BEDELLİ AFFI ÇIKARILMALIDIR"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda bedelli affını dile getirdi.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ;

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Ailesini geçindirmek, eğitimini tamamlamak ve çalışmak zorunda olan, hayatlarını bedelli askerliğe göre şekillendiren gençlerimizi bu stres ve belirsizlikten kurtarmak adına yasanın revize edilerek bedelli affının çıkarılması acil ve öncelikli ihtiyaçtır.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:

Tecil yaşının 29’dan 22’ye çekilmesi ve gerekli bilgilendirme yapılmadan kanunun yasalaşması sebebiyle yaklaşık 500 bin gencimiz haberi olmadan yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düşerek bedelli askerlik hakkını kaybetmiştir. 

Ailesini geçindirmek, eğitimini tamamlamak ve çalışmak zorunda olan, hayatlarını bedelli askerliğe göre şekillendiren gençlerimizi bu stres ve belirsizlikten kurtarmak adına yasanın revize edilerek bedelli affının çıkarılması acil ve öncelikli ihtiyaçtır.

Bunun yanı sıra bedelli ücretinin daha makul seviyelere çekilmesi de beklentiler arasındadır. Bu düzenleme büyük bir mağduriyeti gidereceği gibi gençlerimize de umut olacaktır. Yüce meclisimiz kapanmadan bedelli yasasında küçük bir değişiklik yaparak müjdeli bir haber verip gençlerimizi sevindirelim.