GÜNCEL

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: ANKARA-NİĞDE OTOYOL ÜCRETİ MAKUL SEVİYELERE ÇEKİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Ankara-Niğde Otoyol ücretine dair TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: ANKARA-NİĞDE OTOYOL ÜCRETİ MAKUL SEVİYELERE ÇEKİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Ankara-Niğde otoyolunun geçiş ücretlerinin yüksek olması trafik yoğunluğunun düşük seviyelerde kalmasına sebep olmakta fiyat yüksekliği sebebiyle hala mevcut Ankara-Niğde yolu kullanılmaktadır.” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:
Toplam 330 km uzunluğunda bulunan ve Türkiye’nin en akıllı yolu olma özelliğini taşıyan Ankara-Niğde otoyolu için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. 
Ankara-Niğde otoyolunun geçiş ücretlerinin yüksek olması trafik yoğunluğunun düşük seviyelerde kalmasına sebep olmakta fiyat yüksekliği sebebiyle hala mevcut Ankara-Niğde yolu kullanılmaktadır.
Otoyolun kullanılması halinde yol için harcanacak yakıtın tutarı, geçiş ücretiyle birlikte düşünüldüğünde ortaya çok yüksek bir rakam çıkmaktadır. Geçiş ücretlerinde bir düzenleme yapılarak makul seviyelere çekilmesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’ndan otoyolu kullanmak isteyen tüm vatandaşlarımız adına talep ediyoruz.