Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 OCAK Pazartesi 05:10

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ “AKLI TÜRK VATANINDA, RUHU TÜRK MİLLETİYLE, KALBİ TÜRK BAYRAĞIYLA ÇARPANLARIN DAİMA YANINDAYIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda bir konuşma gerçekleştirdi. TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine devam edilen 2023 bütçesi üzerine MHP grubu adına söz alan Olcay Kılavuz “Işığı mazlum milletlere umut olan, vefalı Türk’ü hatırlatan, Türk’ün bayrağının gölgesinde huzur bulanlardanız. Aklı Türk vatanında, ruhu Türk milletiyle, kalbi Türk bayrağıyla çarpanların daima yanındayız.” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2022 21:31   Güncelleme : 15-12-2022 21:34
MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ “AKLI TÜRK VATANINDA, RUHU TÜRK MİLLETİYLE, KALBİ TÜRK BAYRAĞIYLA ÇARPANLARIN DAİMA YANINDAYIZ”

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Aklı Türk vatanında, ruhu Türk milletiyle, kalbi Türk bayrağıyla çarpanların daima yanındayız

Tarihinin verdiği ilhamla, milletinden aldığı kudretle, ülkülerinden aldığı kuvvetle bölgesel ve küresel güç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’miz çok yönlü siyasi, askeri, ekonomik ve diplomatik ağır saldırı ve tehditleri bertaraf etmiş hamdolsun bağımsızlığına gölge düşürmeden her tehdidi aşa aşa bugünlere gelmiştir.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki; milli varlığımızı tehlikeye sokan tehditlerin karşısında; havasıyla, suyuyla, taşıyla, toprağıyla Türk’ün olan, her karışına mühür vurduğumuz, uğruna şehit olduğumuz Türk vatanından yanayız. Malazgirt’te yurt açan, Büyük Taarruz’da yurt kurtaran, nice kahramanlık destanları yazan Türk milletinin tarafıyız.

Işığı mazlum milletlere umut olan, vefalı Türk’ü hatırlatan, Türk’ün bayrağının gölgesinde huzur bulanlardanız. Aklı Türk vatanında, ruhu Türk milletiyle, kalbi Türk bayrağıyla çarpanların daima yanındayız!

Devletimize ve Milletimize düşmanlık edenler Cumhur İttifakının iradesini karşılarında bulacaktır.

Geçtiğimiz yüzyılın başında asırlık devletimizi parçalayıp yok etmeyi amaçlayan dış tehdit unsurları ve sömürgeci işgalcilere aracılık eden İngiliz Muhipleri yanlısı, manda ve himaye sevdalısı iç tehdit odakları aynı surette fakat farklı isimlerle devletimize ve milletimize düşmanlığa devam etmektedir.

Dün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının cesaretini karşısında bulanlar bugün de Cumhur İttifakının iradesini karşılarında bulacaktır.

PKK’yı halk hareketi olarak görenlerin ve bu tescilli teröriste şeref madalyası takmayı düşleyenlerin muhkem bir kale gibi karşısındayız.

Türk ordusunu kimyasal silah kullanmakla suçlayanların, Diyarbakır’ı sözde Kürdistan’ın parçası sayanların PYD’yi ise terör örgütünden saymayanların tam karşısındayız. Azerbaycan’a cihatçı gönderiliyor diyerek milli davamızı karalayanların, teröristleri imha eden ordumuzun sınır ötesi operasyonlarına karşı çıkanların, ermeni iddialarına ve yalanlarına sarılanların daima karşısındayız.

Yüce Türk devletini uyuşturucu ticareti yapmakla suçlayanların ve kara para akladığını iddia edenlerin ilelebet karşısındayız. Terörist başı bebek katilinin özgürlüğünü talep edip heykelini dikeceğiz diyenin cinayet şebekesi katiller sürüsü PKK’yı halk hareketi olarak görenin ve bu tescilli teröriste şeref madalyası takmayı düşleyenlerin muhkem bir kale gibi karşısındayız.

“Devleti ebed müddet bilen”, “Ya istiklal ya ölüm” fikrini şiar edinen “Milletin azim ve kararıyla” yol yürüyenler şeref abidelerimizdir.

Safımız belli tavrımız nettir. Türk savunma sanayimizin parlayan yıldızlarını üretenleri yargılamayı ima edenlere karşı “Türk milletinin gururu İHA, SİHA, TİHA, Kızılelma atak helikopterleri, milli muharip gemileri ve yarım kalan “Devrim” otomobili hayalimizi TOGG’la gerçekleştirip çağa Türk’ün damgasını vuranlar milli gururumuzdur.

Demokrasi, barış, özgürlük, insan hakları ve kardeşlik gibi değerleri paravan yapıp terör örgütleriyle ve teröristlerle iş tutan, devlet ve millet düşmanlarına karşı terörü ve teröristi döktüğü kanda boğan, “Ne Mutlu Türküm Diyene” demekten gurur duyanlar onur kaynağımızdır.

Yabancı büyükelçilikler önünde sıra bekleyip, iktidarı Türk milletinden değil de Waşington’dan, Lonra’dan, Brüksel’den dilenen, Türkiye’yi batılılara şikâyet eden ve müstemleke memleketi haline getirmek isteyenlere karşı “Devleti ebed müddet bilen”, “Ya istiklal ya ölüm” fikrini şiar edinen “Milletin azim ve kararıyla” yol yürüyenler şeref abidelerimizdir. Selam olsun!

Türk Devletler Teşkilatıyla asrı Türk’ün asrı yapanlara, “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla devletimizi hedeflerine ulaştırmaya çalışanlara selam olsun!

Selam olsun Mavi Vatan’da Türk devletinin egemenlik haklarını ve tarihi menfaatlerini savunup Doğalgaz ve petrol çalışmalarıyla Türk devletini küresel güç yapmaya çalışanlara! Selam olsun İslam’ın nuru, Türklüğün gururu Ayasofya’nın zincirlerini kırıp ibadete açarak, fetih ruhunu yaşatanlara!

Selam olsun “Cansa can, kansa kan, Yaşasın Azerbaycan” haykırışıyla “Karabağ Türk’tür, Karabağ Azerbaycan’dır” diyerek asırlık Türk yurdunu azadlığa kavuşturanlara! Selam olsun “Kıbrıs Türk’tür Türk Kalacak” şiarıyla Kapalı Maraş’ı açarak Kıbrıs’tan dünyaya meydan okuyanlara! Selam olsun Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarını ve koridorlarını teröristlerin başına yıkanlara! Selam olsun “Taş kırılır, tunç erir, Türklük ebedidir” düşüncesiyle “Dilde, fikirde, işte birlik” fikrini temel alanlara!

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in “Dünyanın neresinde Türk varsa bizim ilgi alanımızdadır” anlayışıyla Türkmenbeyimiz, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in “Asır Türk asrıdır, hedef Kızılelma hedef Turan ülküsüdür” düsturuyla Türk Devletler Teşkilatıyla asrı Türk’ün asrı yapanlara, “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla devletimizi hedeflerine ulaştırmaya çalışanlara selam olsun!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

 

 

Cumhur İttifakı ile Türkiye’miz; Allah’ın izniyle cumhuriyetin 100.yılında bir kez daha Türk’ün şanlı dirilişini gösterecektir.

Türk devletini işgale yeltenen, milletimize kurşunlar ve bombalar yağdıran emperyalistlerin taşeronu hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz ihaneti akabinde kurulan Türk milletinin ruh kökünden doğan, sinesinden ve cevheri aslisinden çıkan Cumhur İttifakı, “Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır” anlayışıyla Türk’ün gücünü cihana göstermiş, mazluma yunus zalime yavuz olmuştur.

Vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin bekası ve milletimizin refahı anlayışıyla ortaya çıkan Cumhur İttifakı birliğimizin, dirliğimizin ve kardeşliğimizin teminatıdır. Cumhur İttifakı ile Türkiye’miz; Allah’ın izniyle cumhuriyetin 100.yılında bir kez daha Türk’ün şanlı dirilişini gösterecektir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in 1992 yılındaki çağlar aşan ifadeleriyle “21.yüzyılın Türk yüzyılı olmasını istiyorsak 2023 yılında Lider Türkiye olarak Türkiye’yi hatırlayalım” sözü ışığında devletimiz; cumhuriyetin ikinci yüzyılına Lider Ülke Türkiye idealiyle girecektir.

Türk ve Türkiye düşmanları; varlığını Türk varlığına armağan edenlerin cesareti ve kudreti karşısında hüsrana uğrayacaklardır.

29 Ekim 1923’te kurulan ve bize emanet edilen onurlu, başı dik, hür ve bağımsız devletimizi Cumhuriyetin ikinci yüzyılında tarımıyla, turizmiyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, milli savunma hamleleriyle şaha kaldırmak milli mücadele kahramanlarımıza, şanlı ecdadımıza ve “toprağın bağrında sıra dağlar gibi duran” şehitlerimize boyun borcumuz, şeref sözümüz, asırlık yeminimizdir.

Allah’a şükürler olsun Cumhur İttifakı öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ülkemizin her alandaki zaferlerini, Türk devletinin azametini, Türk milletinin ferasetini bütün cihan görmektedir. Türk ve Türkiye düşmanları; varlığını Türk varlığına armağan edenlerin cesareti ve kudreti karşısında hüsrana uğrayacaklardır.

Mersin’imizin ve Mersinli hemşerilerimizin beklenti ve talepleri karşılanmalıdır

Öncelikle Mersin’e yönelik yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm bakanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Mersin; tarımda, turizmde, eğitimde, sporda, sanayide ve ticarette ülkemizin marka değeridir.

Mersinimizde çiftçilerimize yönelik destek ve teşviklerin sürdürülmesi, Mersin’de hazine ve 2B arazilerinin mülk kullanıcılarına tahsis edilmesi yerinde olacaktır. Yörük kültürünün güçlenmesi adına desteklerin artarak devam etmesi ve Yörüklerimizin taleplerinin karşılanması önemlidir. Mersinimizde Baraj ve göletlerin tamamlanması üreticilerimizin beklentisidir.

Mersin; deniz, kültür, inanç, spor ve kış turizmi gibi çok yönlü turistik faaliyetlerin yapıldığı turizm şehridir. Bu kapsamda Tarsus-Kazanlı ve Karboğazı Turizm projelerinin tamamlanması yerinde olacaktır.

Mersin’imizin ulaşımı adına Silifke-Mut-Karaman, Çeşmeli-Taşucu ve Mersin-Antalya yolunun tamamlanması, Mersin-Tarsus otoyolunun ücretsiz olması ve Çukurova Havalimanının da hizmete açılması talebimizdir. Ana Konteyner Limanı projesinin; Mersinimizde hayata geçirilmesi oldukça önemlidir.

Spor kenti Mersinimizde ihtiyaç duyulan spor tesislerinin, gençlik merkezlerinin ve öğrenci yurtlarının tamamlanması Tarsus İdman Yurduna yakışır bir stadın inşa edilmesi yerinde olacaktır.

Mersinli hemşerilerimizi 18 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” mitingimize davet ediyorum

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in teşrifleriyle “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” temasıyla 18 Aralık Pazar günü büyük bir coşkuyla ve tarihi bir kalabalıkla milli mücadelenin abide şehri Mersinimizde gerçekleştireceğimiz mitingimize başı Toroslar kadar dik, yüreği Akdeniz kadar engin Mersinli hemşerilerimi davet ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100.yıl bütçesinin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR