SİYASET

MHP’Lİ KILAVUZ’DAN, MERSİN TURİZMİ HAKKINDA ÖNERGE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin’in turistler için cazibe merkezi haline dönüştürülmesi; müze ve ören yerlerine gelen ziyaretçi sayısının arttırılmasına yönelik çalışma olup olmadığına dair TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

MHP’Lİ KILAVUZ’DAN, MERSİN TURİZMİ HAKKINDA ÖNERGE

Önergede, “Mersin’in turistler için cazibe merkezi haline dönüştürülmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?” denildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.

1. Mersin’in turistler için cazibe merkezi haline dönüştürülmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?

2. Mersin’de bulunan müze ve ören yerleri gelen ziyaretçi sayısının artırılmasına yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?

3. Mersin’de turizm yatırım belgesi tesis sayısının azalmasının sebepleri üzerine bir çalışma yapılmakta mıdır?

4. Mersin’de turizm işletme belgeli konaklama yapan tesislere giriş sayısı, yıllık doluluk oranı ve ortalama kalış sayısının arttırılmasına yönelik bakanlıkça bir çalışma planlanmakta mıdır?