SİYASET

MHP’Lİ KILAVUZ, ZİYA SELÇUK’A SORDU, “BİLGİSAYARI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR TEMİN EDİLECEK Mİ?”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşmesi nedeniyle bilgisayarı olmayan ve bilgisayar almaya imkanı olmayan öğrencilere bilgisayar temin edilmesine ve eğitimlerinde geri kalmalarını önlemeye yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

MHP’Lİ KILAVUZ, ZİYA SELÇUK’A SORDU, “BİLGİSAYARI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR TEMİN EDİLECEK Mİ?”

Önergede, “2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşmesi nedeniyle bilgisayarı olmayan ve bilgisayar almaya imkanı olmayan öğrencilerimize bilgisayar temin edilmesine yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” denildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.

1. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşmesi nedeniyle bilgisayarı olmayan ve bilgisayar almaya imkanı olmayan öğrencilerimize bilgisayar temin edilmesine yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?

2. Bilgisayarı ve interneti olmayan öğrencilerimizin eğitimlerinde geri kalmalarını önlemeye ve telafi etmeye yönelik bakanlıkça bir çalışma yürütülecek midir?