SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-10-2020 13:42   Güncelleme : 26-10-2020 13:42

MHP’Lİ KILAVUZ, SÖZLEŞMELİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÖNERGE SUNDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Pandemi dönemine münhasır olmak üzere sağlık personelimizin taban aylığına artış yapılmasına ve süresiz sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesine yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

MHP’Lİ KILAVUZ, SÖZLEŞMELİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÖNERGE SUNDU

Önergede, “Covid-19 ile bu mücadele dönemine münhasır olmak üzere fedakarca mücadele veren sağlık personelimizin taban aylığına artış veya seyyanen ödeme yapılmasına yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.

1. Covid-19 ile bu mücadele dönemine münhasır olmak üzere fedakarca mücadele veren sağlık personelimizin taban aylığına artış veya seyyanen ödeme yapılmasına yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?

2. Sağlık hizmetlerinde süresiz sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, vekil ebe hemşire ve kamu dışı sağlık personeline kadro verilmesine yönelik bakanlığınızca yürütülen çalışma var mıdır?