GÜNCEL

MHP’Lİ KILAVUZ ÖĞRENCİ VE EHLİYET AFFINI GÜNDEME GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada öğrenci affı ve ehliyet affını gündeme taşıdı

MHP’Lİ KILAVUZ ÖĞRENCİ VE EHLİYET AFFINI GÜNDEME GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz,  Terör irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere eğitimlerine devam etmek isteyenlere öğrenci affı; cana kastetmemiş kural ihlalleri nedeniyle ehliyetlerine el konulmuş kişilere de ehliyet affı çıkarılmasını talep etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un konuşması:
Çeşitli nedenlerden ötürü ve bir mecburiyet sonucu eğitim hayatını kendi istekleriyle sonlandırmak zorunda kalan geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz öğrenci affı beklemekte binlerce öğrenci meclisten müjdeli bir haber duymak istemektedir. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi; Türk gençliğinin eğitim alma hakkını sağlamak ve yaşadıkları mağduriyeti gidermek adına terör irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere öğrenci affı getirilmesi yerinde olacaktır.
Bununla birlikte cana kast etmemiş, yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle ehliyetlerine el konulmuş pandemi sürecinde zor günler yaşayan ekmeğini şoförlük yaparak kazananlara da ehliyet affı çıkarılması talebimizdir.