SİYASET
Giriş Tarihi : 10-02-2021 15:24   Güncelleme : 10-02-2021 15:38

MHP’Lİ KILAVUZ ÖĞRENCİ VE EHLİYET AFFINI GÜNDEME GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada öğrenci affı ve ehliyet affını gündeme taşıdı

MHP’Lİ KILAVUZ ÖĞRENCİ VE EHLİYET AFFINI GÜNDEME GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz,  Terör irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere eğitimlerine devam etmek isteyenlere öğrenci affı cana kastetmemiş kural ihaleleri nedeniyle ehliyetlerine el konulmuş kişilere de ehliyet affı çıkarılmasını talep etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un konuşması:
Yüksek lisans ve doktora programlarındaki tezler verilen süre zarfında teslim edilememiş ve ciddi bir mağduriyetin önü açılmıştır. Diğer yandan, çeşitli sosyal ve ekonomik nedenlerden ötürü ve bir mecburiyet sonucu eğitim hayatını kendi istekleriyle sonlandırmak zorunda kalan veya eğitim kurumlarınca muhtelif nedenlerle "ilişiğin kesilmesi" kararı alınması nedeniyle eğitim hakkını kaybeden öğrencilerimiz vardır. Türk gençliğinin eğitim alma hakkını sağlamak ve yaşadıkları mağduriyeti gidermek elzemdir. Terör irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere, öğrenci affı getirilmesi yerinde olacaktır. Öğrenci affı bekleyenlere müjdeli bir haber verelim ve yüzlerini güldürelim. 
    Bununla birlikte, cana kastetmemiş, yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle ehliyetlerine el konulmuş, pandemi sürecinde zor günler yaşayan, ekmeğini şoförlük yaparak kazananlara da ehliyet affı çıkarılması talepler arasındadır dedi.