GÜNCEL

MHP TOROSLAR İLÇE BAŞKANI DOĞAN, BERAT KANDİLİNİ KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, bir mesaj yayınlayarak Türk İslam âleminin Berat Kandilini kutladı.

MHP TOROSLAR İLÇE BAŞKANI DOĞAN, BERAT KANDİLİNİ KUTLADI

Başkan Doğan mesajında şunları kaydetti: “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini hatırlatan bir zaman dilimidir.

Mübarek gün ve geceler, insanlar arasındaki sevgi ve saygı bağını, dayanışma ruhunu pekiştiren, birlik ve bütünlüğümüzü, huzur ve esenliğimizi korumamıza vesile olan özel günlerdir. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürerek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.

Bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi ile insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını temenni eder, hemşerilerimizin ve Türk İslam Âlemi’nin Mübarek Berat Kandilini kutlarım.”