GÜNCEL

MHP MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, İSLAM ÂLEMİNİN RAMAZAN AYINI KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, tüm İslam Alemi ve Müslümanlar tarafından özlemle beklenen 11 ayın sultanı Ramazan'a bir kez daha erişmenin tarif edilemez mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

MHP MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, İSLAM ÂLEMİNİN RAMAZAN AYINI KUTLADI

Milletvekili Şimşek, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajında, Ramazan ayının rahmet, bereket ve huzur dolu bir ay olduğunu belirterek “Bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayını daha birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 1 yılı aşkın süredir covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçirmekteyiz. Son haftalardaki vaka sayılarındaki artış göz önüne alındığında toplu iftar davetleri ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız” dedi.
Ramazan ayında inancımızın ve kültürümüzün güzel örneklerini göstermemiz gerektiğinin altını çizen MHP Milletvekili Şimşek “Bu ayda kazandığımız bütün güzel hasletlerimizi, yaşadığımız birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik havasını ramazan ayından sonra da sürdürebilmeli, bugünümüzü ve yarınımızı daima mutlu kılmak için, bir çaba içerisinde olmalıyız. Ramazan ayının tüm Müslüman âleminde sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesi dileğiyle tüm Mersinli hemşehrilerim ve İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ediyor, sevgi, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.