SİYASET
Giriş Tarihi : 16-01-2021 20:55   Güncelleme : 16-01-2021 22:06

MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli "Bu zulme son ver sayın SEÇER!"

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli sosyal medya hesaplarından, Mersin büyükşehir belediye başkanı Vahap Seçer'e son meclis oturumunda işçiler ile ilgili konuşmalarına istinaden açıklamalarda bulundu.

MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli

MHP il başkanı Gölgeli mesajında 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden önce hem CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, hem şahsınız, göreve geldiğiniz takdirde işçinin emeğiyle uğraşmayacağınıza, işiyle oynamayacağınıza dair namus ve şeref sözü vermiştiniz ancak atalarımız boşuna “ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” dememişler..

Göreve geldiğiniz günden bu yana; Büyükşehir Belediyesi, MESKİ ve bunlara bağlı şirketlerden yaklaşık 2.700 işçiyi kar, kış demeden, bayram seyran demeden performans düşüklüğü yalanı ile işinden ettiniz.

Şimdi duyuyoruz ki; Zorlu Pandemi koşullarında İşçi ve İşverenin herhangi bir zarara ve kayba uğramaması adına hükümetimiz tarafından uygulanan işten çıkarma yasağını, adeta işçiye zulüm etmeyi fırsat sayan kadrolarınız mobbing malzemesi haline getirmiş ve “madem çıkartamıyoruz öyleyse maaşlarını düşürelim, ikametinden yüzlerce kilometreye öteye sürgün edelim” zihniyeti zuhur etmiştir.

Ülkemizde ve ilimizde zor günler yaşatan hastalık melaneti ve zor yüzünü yeni yeni göstermeye başlayan kış mevsimini hiçe sayarak, nerede kalacaklarını, ne yiyip içeceklerini düşünmeden sürgün ettiğiniz kıymetli emekçi kardeşlerimizi ailelerine, sevdiklerine geri verin ve bu faşizan uygulamaları hayata geçiren kadrolarınızı gözden geçirin sayın Seçer!

Hiç değilse sıcak evinizde, ailenizle mutlu vakit geçirirken bir an gözünüzün önüne bu vahim tablo gelsin!

Çünkü insanlık bunu gerektirir Sayın Seçer!

diyerek 31 Mart 2019 tarihinden bu yana işten çıkarılan ve işe alınan işçi rakamlarını paylaştı.