GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 12:32   Güncelleme : 08-05-2021 12:32

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Murat Sezer ‘Anneler Günü’nü Kutladı

Peygamber Efendimizin anneliğin kutsiyetini “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisi ile ifade ettiğini belirten Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Sezer, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bizleri dokuz ay karınlarında taşıyan, doğuran, besleyen, büyüten, bizim için bin bir türlü sıkıntıya katlanan hep annelerimizdir. Bizleri şefkatle, sevgiyle yetiştiren, bugünlere gelmemizde büyük pay sahibi olan yine annelerimiz olmuştur. Tarihi değiştiren binlerce Türk yiğidini hep bu elleri öpülesi annelerimiz doğurmuştur. Kürşad’ı, Alparslan’ı, Fatih’i, Atatürk’ü, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i ,Liderimiz Devlet Bahçeli'yi ve Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım'ı doğuran analar ne güzel analardır.

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Murat Sezer ‘Anneler Günü’nü Kutladı

Öpüp koklamaya kıyamadıkları kınalı kuzularını Sarıkamış’ta Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yitiren ama en ufak bir şikâyette dahi bulunmayıp, ”Vatan sağ olsun!” demekle yetinen yüce yaradılışlı Türk anneleri hep bizim annelerimiz değil midir?

Dinimize, dilimize, töremize, milletimize, bayrağımıza düşman olan, vatanımızda, toprağımızda, namusumuzda gözü olan bölücü terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz vatan mücadelesinde toprağa düşen Ülkücü şehitlerimizi, askerlerimizi, polislerimizi Türklük ve istiklâl yolunda feda eden analarımızın hakkını ödeyebilmemiz mümkün müdür?

Annelik, milletimiz için kutsal bir mertebedir. Yüce Allah anneliğin önemini İsra Suresinde insanoğluna şöyle seslenerek anlatmıştır: “Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.

” Dünyamız ve ahiretimiz için yol gösteren yüce kitabımızda annelerimize karşı ne denli şefkatli ve hizmetkâr olmamız gerektiği açıkça belirtilmiştir. Peygamber Efendimiz de anneliğin kutsiyetini “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisi ile ifade etmiştir. Milletimizin bağımsızlığı ve kıyamete kadar devamlılığı şüphesiz gözü yaşlı, dili dualı annelerimizin, özelliklede şehit annelerinin hatırınadır. Yavruları hayatının baharında, inandığı ülküler uğruna vatan için, bayrak için, Allah için çalışan ve hatta şehitlik mertebesine ulaşan sabır ve vefa timsalleridir annelerimiz. Okşamak için bir tutam saç, öpmek için temiz bir alın, tutmak için sıcak bir el aradığınızda Türk Gençliği olarak bizler her zaman dizlerinizin yanında olacağız. Hayatımızı borçlu olduğumuz annelerimiz, sizleri sadece anneler gününde değil varlığımızı idrak ettiğimiz her an sevgi ve saygıyla anıyor, bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum.

Tüm annelerimizin mübarek ellerinden öpüyor, hayırlı ve sağlıklı nice yıllara erişmelerini temenni ediyorum.”