GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 13:52   Güncelleme : 04-10-2021 13:52

Manisalılar Silifke’ye Hayran Kaldı

Tarihi, denizi, doğası ve tarım ürünleri ile dünyaca ünlü Silifke’ye gezmeye gelen Manisalı misafirler ilçeye hayran kaldıklarını söylediler.

Manisalılar Silifke’ye Hayran Kaldı

Kent merkezinde bulunan tarihi mekanları ve deniz sahilini gezen Manisalı misafirler mola verdikleri belediye aile çay bahçesinde meşhur Silifke yoğurdunu da tatma imkanı buldular. Manisalı misafirlere ev sahipliği yapan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçeye gelen yaklaşık 100 kişilik guruba hoş geldiniz dileğinde bulundu. Özel bir tur şirketi tarafından ilçeye gelen misafirlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Manisa’dan gelen misafirlere ilçenin tarihi yerleri, doğal güzellikleri, eşsiz kumsalı, denizi ve tarım ürünleri hakkında bilgiler verdi. Belediye olarak kent merkezinde vatandaşların hizmetine sundukları hizmetlerden de bahseden Belediye Başkanı Altunok, yurt içi ve yurt dışından gelecek olan misafirlere her zaman ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını hatırlattı. Başkan Altunok, Silifke’nin yoğurdu türküsünü hep birlikte söyleyen Manisalı misafirlere ballı Silifke yoğurdu da ikram etti.

Akdeniz bölgesinin en güzel sahil şehri Silifke’ye gelmekten ve bu güzelliği görmekten son derece memnunuz diyen Manisalı Misafirler, ilçe merkezinde yaptıkları gezilerin ardından ilçeye özgü yoğurt, tantuni, yoğurtlu lokum ve diğer tarım ürünlerini tanıma ve tatma fırsatı da buldular.