Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
20 MART Pazartesi 18:52
Advert

KIZ ÇOCUKLARINA FARKINDALIK ARTTIRICI EĞİTİMLER DÜZENLENDİ

Sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam eden Tarsus Belediyesi, Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında Tarsus’ta çeşitli programlara ev sahipliği yaptı. Kız çocukları; düzenlenen programlar kapsamında çocuk haklarından, eşitlikçi masal atölyesine kadar pek çok etkinliğe katılım sağladı. Kız çocukları etkinliklerle hem eğlendi hem de haklarını öğrendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2022 15:24
KIZ ÇOCUKLARINA FARKINDALIK ARTTIRICI EĞİTİMLER DÜZENLENDİ

Tarsus Belediyesi her yıl 11 Ekim’de kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel bir dizi etkinlik düzenledi. Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Kulak İlkokul ve Ortaokulu’ndan, Tarsus Belediyesi Nene Hatun ve Seher Togo Kreşlerinden kız çocuklarına, hakları konusunda küçük yaşta farkındalığı arttırmak amacıyla atölyeler gerçekleştirildi. Gün boyu süren etkinliklerde Güner Yüksek (Hala) Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi’nde Sosyolog Meryem Kara, Dünya Kız Çocukları Günü’nün anlam ve önemine değinerek çocuklarla sohbet etti. Ardından Okul Öncesi Öğretmenleri Vildan Güllü ve Burcu Pehlivan tarafından “Çocuk Oyunları ve Eşitlikçi Masal Atölyesi” ile Sindirella’nın Bilmecesi anlatıldı. Ardından programlar kapsamında Avukat Özüm Öz kız çocuklarına haklarını anlattı. Bu sayede düzenlenen etkinliklerde kız çocukları eğlenerek, öğrendi.

 

ÇOCUKLAR DOYASIYA DANS EDEREK GÜN BOYU EĞLENDİLER

 

Kız çocuklarına, kendilerini etkileyecek kararları almasından, fikirlerini ifade etmelerine kadar pek çok bilgilendirme yapıldı. Tarsus Belediyesi Dr. Erdinç Şahin Gençlik Merkezi’nde el baskı atölyesi yapılarak eğlenceli görüntülere ev sahipliği yapıldı. Çocuklarla beraber “Ben kız çocuğu olarak yapabilirim” kartlarıyla eğlenerek öğrenmeleri sağlandı. Ardından çocuklar duvar boyama etkinliği yapılarak, Belediye Bandosu eşliğinde çocuk şarkıları söylendi. Dj ile çocuklar dün boyu dans ederek doyasıya eğlendiler. Çocuklar son olarak Tarsus Belediyesi Yemekhanesi’ne gelerek kendileri için hazırlanan yemekleri yedi.

AdminAdmin

YORUMLAR