GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2022 16:56   Güncelleme : 22-01-2022 17:00

Kılavuz’u eleştiren CHP meclis üyesinin HDP sevgisi ortaya çıktı!

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesinde PKK’lı teröristlerin çalıştırıldığını iddia eden MHP Milletvekili Olcay Kılavuz önceki gün TBMM’de basın açıklaması gerçekleştirerek PKK’lı isimleri tek tek açıklamıştı. MHP’li Kılavuz’un açıklamalarının ardından CHP’li belediye yoğun eleştiri alırken sosyal medya hesabından Kılavuz’u eleştirmeye kalkan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Yıldız, sosyal medyada linç edildi. HDP Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP’li yöneticilerle fotoğrafları ortaya çıkan CHP’li Yıldız’ın, ortaya çıkan fotoğrafları CHP-HDP ilişkisini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kılavuz’u eleştiren CHP meclis üyesinin HDP sevgisi ortaya çıktı!

MHP’li Olcay Kılavuz, TBMM’de “MESKİ’de su arıza biriminde çalışan R.T silahlı terör örgütüne üye olmaktan PKK paçavralarını sosyal medya hesabında paylaşan ve yine MESKİ’de çalışan İ.G ise terör örgütü propagandası yapmaktan işlem görmüştür. Belediyenin iştirak şirketi olan Kültür Sanat Bilim Ulaştırma Ticaret Sanayi Anonim Şirketi personellerinden H.S, S.D, F.Y, Z.D ve A.İ terör örgütü propagandası, F.İ, S.C ve R.S terör örgütü üyesi, N.A örgütün kırsal alanında faaliyet ve propaganda, M.Ö ise taşlı sopalı molotoflu saldırı yapmaktan işlem görmüştür. H.V ise THKP-C, TKP-ML propagandası yapmaktan işlem görmüştür. Bu isimlerin sosyal medya paylaşımları da terör örgütü üyeliklerinin en açık tescilidir. Bu şahıslar içinde mahkeme kararıyla silahlı terör örgütü üyesi olduğu ve propaganda yaptığı tescillenen ve hüküm giyenler de vardır” açıklamalarını yapmıştı. 
Kılavuz’un açıklamalarının ardından CHP kanadından henüz bir açıklama gelmezken, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Yıldız’ın MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz hakkında “Bu arkadaş Mersin milletvekiliymiş ilk kez gördüm kendisini. Muhtemelen Mersin'i seçimden önce görmemiş ve muhtemelen Mezitli ye bıraksan partisinin il binasını bulamaz” paylaşımı sosyal medyada günün konusu oldu. Yıldız’ın bu paylaşımı CHP’li partililer tarafından bile eleştirilirken MHP’li sosyal medya kullanıcıları tarafından da yoğun eleştiri aldı. 
Y.T isimli bir vatandaş, Yıldız’ın yaptığı yorumun altına “HDP’yi tanıyıp CHP’lileri tanımayan meclis üyesini Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP olarak bizde sizi tanımıyoruz. HDP’lileri Vahap başkan işe almadı mı Abdurrahman? CHP gençlik kollarından arkadaşlarımız işten çıkarıldı yerine HDP’liler alındı zoruna gitmiyor mu?” paylaşımında bulunarak tepkisini dile getirdi. 
A.K adlı başka bir vatandaş ise Yıldız’ı eleştirerek şu paylaşımda bulundu: “Mersin’de PKK’lı teröristler ormanlarımızı yakarken, bölgeye ilk olarak Olcay Kılavuz gelmişti. Günlerce de bölgeden ayrılmamış, çalışmaları hem yakından takip etmiş hem de yangın söndürme çalışmalarına katılmıştı.  HDP sevici bu arkadaş rahat olsun, Mersin halkı tanıması gerekenleri çok iyi tanıyor ve tanımaya da devam ediyor.”
Öte yandan birçok sosyal medya kullanıcısı CHP’li Abdurrahman Yıldız’ın HDP’li Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP’li yöneticilerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak, “CHP içerisine kamufle olmuş bir HDP’lisin” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

AdminAdmin