GÜNCEL

Kaymakam Nazlı’dan korona denetimi

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde planlanan yoğunlaştırılmış dinamik denetim yapılması kararına Silifke’de uydu.

Kaymakam Nazlı’dan korona denetimi

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bülent Keskinsoy, Sağlık Müdürü Dr. Hakan Yener ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Uçal Mavili ile birlikte kent merkezinde faaliyet gösteren işyerlerini denetledi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının hatırlatıldığı işyeri denetimlerinin yanı sıra vatandaşlarda uyarıldı. 
Saray Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerde bulunan Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve beraberindekiler, son günlerde artış gösteren korona virüs salgınına karşı hem esnafları hem de vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen koşullarına uymaları konusunda uyarılarda bulundular. Denetimlerle ilgili olarak bir açıklama yapan Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında yapılan değerlendirme sonunda salgınla mücadelede kalıcı başarının sağlanması açısından denetim faaliyetlerinin ciddiyetle takip edilmesi ve uygulamada sorun yaşanan alanlarda gerekli tedbirlerin alınmasına ilişkin verilen karar gereğince biz de Silifke’de denetimlerimize devam ediyoruz. 'Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri' konulu genelge gereğince ilçemizde faaliyet gösteren esnaflarımızı işyerlerinde denetleyerek, müşterilerin ve esnafların alışveriş esnasında sosyal mesafeyi korumaları, maske kullanmalarını ve temizlik kurallarına hassasiyetle uymaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Ayrıca cadde, sokak ve işyerlerinde karşılaştığımız vatandaşlarımızı da korona virüs salgınına karşı daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Denetimlerimizde asıl amacımız ilçede vaka artışını durdurmak ve bu sayıyı en aza indirmektir. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Belirtilen kurallara uymak tüm halkımız ve esnaflarımız için çok önemlidir. Mersin genelinde ve ilçemizde rengimizi maviye döndürmek bizlerin elindedir. Siz esnaflarımızın işyerlerinin açık kalması ve rahat ortamlarda çalışabilmesi için alınan tedbirlere uymamız gerekmektedir. İlçemizde artan vaka sayılarını en aza indirmek ve sağlıklı bir yaşama sahip olabilmek için hepimiz maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. Biz halkımız ve siz esnaflarımızla birlik ve beraberlik içerisinde kurallara uyarak bu başarıyı sağlayabiliriz” diyerek denetimlerin aralıksız devam edeceğini de yineledi.